Saturday, April 27, 2024

Ljetna liga: Uvjerljivi Grizzliesi i Warriorsi

Ljetna liga nastavlja se u Las Vegasu, gdje su odigrane èetiri utakmice drugog dana. Od danas pak kreæe intenzivniji ritam te æe svaki dan biti odigrano sedam utakmica.

U prvoj utakmici košarkaši Memphisa uvjerljivo su svladali Knickse 93:77. Veæ nakon prve èetvrtine Grizzliesi su imali prednost od 21 poena što su lako oèuvali do kraja. Najbolji kod pobjednika bili su Josh Selby s 20 poena i Tony Wroten s 19 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Knicksi nisu imali previše raspoloženih igraèa, istièe se tek Wesley Witherspoon s 15 poena za 18 minuta igre.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su i košarkaši Golden State Warriorsa, koji su s 95:74 svladali Nuggetse. Utakmica je bila izjednaèena do poluvremena, nakon èega Warriorsi grade dvoznamenkastu prednost koju poveæavaju do kraja. Najviše je pokazao Charles Jenkins s 24 poena, a raznovrsnu utakmicu odigrao je Klay Thompson sa 17 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Harrison Barnes nije bio previše raspoložen te postigao 13 poena uz slab šut 5-17. Nuggetse je predvodio Jordan Hamilton s 18 poena.

Dvije momèadi koje su juèer doživjele uvjerljive poraze, Kingsi i Lakersi, danas su se meðusobno suèelili a kao pobjednici izašli su košarkaši Sacramenta koji su slavili rezultatom 84:72. Kod Kingsa je iznenadio Josh Akognon koji je za 21 minutu ubacio 25 poena, dok je Thomas Robinson ostvario double-double od 14 poena i 12 skokova, ali ponovno uz loš šut iz igre 3-13. Bolji od ostalih kod Lakersa bio je Darius Morris sa 17 poena, a možemo spomenuti i Chinemelua Alonua, koji je uspio napraviti èak 11 osobnih pogrešaka.

Rezultatski najizjednaèenije bilo je u posljednjoj utakmici dana u kojoj su Washington Wizardsi svladali Houston Rocketse 76:70. Wizardsi su imali prednost tijekom cijelog susreta i uspjeli su pobijediti unatoè gubitku zadnje èetvrtine rezultatom 26:13. Najviše je kod Wizardsa postigao Bradley Beal, 14 poena, dok su po 11 ubacili Shelvin Mack i Tomas Satoransky. Rocketsi su imali samo dvojicu raspoloženih igraèa, Jeremy Lamb postigao je 26 poena a Terrence Jones 16.