Ljetna liga: Warriorsi i Sunsi nastavili s pobjedama

Sinoć je Ljetna liga ušla u svoju završnu fazu, odigrana su samo četiri susreta četvrtfinala i tako smo dobili četiri najbolje momčadi lige koje će u borbu za pobjednikom lige.

U prvom je susretu Miami svladao Cleveland rezultatom 82:76, nakon uvjerljive utakmice u kojoj su se Cavaliersi uspjeli približiti tek na kraju susreta, ali to nije bilo dovoljno. Kao i u svakoj preostaloj utakmici, kod Miamija se nitko nije posebno isticao nego je nekoliko igrača solidno odigralo, pa možemo izdvojiti Jarvisa Varnada s 13 poena i 12 skokova te Jamesa Nunnallyja s 13 poena. Cavsi su igrali bez svojih najboljih igrača, Diona Waitersa i Tylera Zellera te se u takvoj situaciji iskazao Justin Harper s 21 poenom.

Sljedeći susret bio je čisti “run and gun”, u kojemu se bolje snašla ekipa Phoenixa i plasirala u polufinale pobjedom 103:98 nad Torontom. Stvorili su prednost već u prvoj četvrtini, te ju uz nešto poteškoća održavali sve do kraja. Sunse je do pete pobjede u petom susretu vodio Marcus Morris s 23 poena i 6 skokova, a dobar je bio i Archie Goodwin s 20 poena. Kod Toronta, koji je igrao bez Jonasa Valanciunasa, istaknuli su se Quincy Acy s 28 poena i 10 skokova te Dwight Buycks s također 28 poena.

Prvi poraz na ligi doživjela je ekipa iz NBA Razvojne lige, od kojih su bolji bili Charlotte Bobcatsi rezultatom 85:75. Kao i u preostalim utakmicama, Bobcatsi su od prve četvrtine imali prednost i to znali sačuvati do kraja. Predvodio ih je Abdul Gaddy sa 17 poena, dok kod poraženih možemo istaknuti Darnella Jacksona s 12 poena i 9 skokova.

Golden State Warriorsi nastavili su niz neporaženosti te su svladali Los Angeles Lakerse rezultatom 83:77. Oni su odmah na početku najavili napad na osvajanje naslova pobjednika lige, i za sada ta izjava “drži vodu”. Slavili su zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 27:19. Prvo ime susreta bio je Kent Bazemore s 26 poena, a dobar je bio i Draymond Green s 12 poena i 11 skokova. Lakerse je s 18 poena predvodio Lester Hudson, a poen manje ubacio je Elias Harris.