Friday, April 19, 2024

Ljetna liga: Započeo završni turnir, uvjerljivi Wolvesi i Heat

Šestog dana Ljetne lige u Las Vegasu započeo je završni turnir, koji će es igrati još narednih pet dana, i koji će iznjedriti najbolju momčad ove ljetne lige.

Utakmice su igrale momčadi postavljene od 11. do 22. nositelja, a pobjednici su se plasirali u drugi krug, dok će poraženi odigrati još jednu utakmicu, s poraženim iz drugog kruga, nakon čega za njih liga završava.

Vidjeli smo dvije iznimno uvjerljive utakmice, Miami je svladao Knickse rezultatom 113:66, dok su Timberwolvesi “potopili” Kingse sa 92:54. Heat je imao velik broj raspoloženih igrača, a najviše se istaknuo Travis Leslie s 23 poena za 23 minute igre, a blizu njega bio je i James Nunnally s 18 poena za 19 minuta. Kod Minnesote je pak najraspoloženiji bio Shabazz Muhammad, koji je ubacio 17 poena, što je bila njegova najbolja utakmica ove lige. Kod Kingsa se istaknuo, ne po dobrome, Ben McLemore, koji je za 21 minutu igre ubacio samo jedan poen, uz šut iz igre 0/8.

Ostale utakmice bile su poprilično izjednačene, a najviše je to bilo u slučaju Portlanda i Atlante, gdje su Blazersi slavili rezultatom 70:69 nakon produžetka. John Jenkins je imao priliku na kraju regularnog dijela donijeti pobjedu Atlanti, ali je promašio otvorenu tricu u zadnjoj sekundi. U produžetku je Will Barton pogodio teško polaganje za pobjedu Portlanda deset sekundi prije kraja. C.J. McCollum predvodio je Portland s 19 poena, a novi double-double upisao je Thomas Robinson s 13 poena i 17 skokova. Hawkse je predvodio Mike Scott s 19 poena i 9 skokova.

Za kraj možemo istaknuti vrlo dobar nastup Tonyja Wrotena, koji je s 23 poena i 6 asistencija odveo Memphis do pobjede nad Washingtonom 90:83, dok se u redovima Wizardsa najviše iskazao Jan Vesely s 15 poena i 9 skokova.