McCollum i Nurkić heroji Blazersa, Dario Šarić najbolji u pobjedi 76ersa

Wizardsi su prvi put nakon 38 godina osigurali naslov u diviziji, pobjedom u gostima protiv Lakersa. Nurkić i McCollum odigrali su fantastičnu utakmicu u izravnom dvoboju protiv Nuggetsa, Blazersi su pobijedili i preuzeli osmo mjesto. Warriorsi su u gostima pobijedili Rocketse i došli su do svoje 60. pobjede u sezoni. To im je treća sezona zaredom sa 60 pobjeda.

Charlotte Hornets – Milwaukee Bucks 108:118

Bucksi su u ovoj utakmici imali sjajnu podršku Tonyja Snella koji je ubacio 26 poena što je njegov rekord sezone. Hornetsima ovim porazim doigravanje je sve dalje, a Bucksi se polako sve više penju u Istočnoj konferenciji. Bucksi su pogodili 20 od svojih prvih 26 šuteva i na poluvrijeme su otišli s rezulatatom 72:50. Hornetsi su sada na 11. mjestu, tri utakmice iza Miami Heata, a do kraja sezone ostalo im je još devet utakmica.

Indiana Pacers – Minnesota Timberwolves 114:115

Nakon sumnjive sudačke odluke dosuđene u korist Minnesote na trici, Ricky Rubio je dobio šansu šutirati tri slobodna bacanja 3,4 sekunde prije kraja. Rubio je pogodio sva tri slobodna bacanja. Poslije toga Monta Ellis je pokušao ubaciti tricu sa zvukom sirene, ali je promašio. Paul George je ima 37 poena, sedam skokova i četiri ukradene, Jeff Teague je ima double-double, ali Pacersi opet nisu pobijedili u dvije utakmice zaredom još od početka veljače.

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 101:106

Dario Šarić je odigrao još jednu dobru utakmicu u pobjedi Sixersa nad Netsima. Dario je ubacio 23 poena is edam skokova. Sixersi su u ovoj sezoni imaju 28 pobjeda, a to je jednako broju pobjeda dvije sezone prije ovoga i to zajedno. Pet minuta prije kraja Philadelphia je bila u zaostatku. Ali onda su predvođeni Šarićem i Robertom Covingtonom napravili seriju 10:5 i osigurali pobjedu.

Nets:
Brook Lopez (26p, 9sk, 6as)
Jeremy Lin (11p, 6sk, 7as, 4ukr)
Rondae Hollis-Jefferson (11p, 7sk, 3ukr)

Detroit Pistons – Miami Heat 96:97

Hassan Whiteside je uz zvuk sirene ubacio poene za vrlo važnu pobjedu Miamija. Ova pobjeda im je dodatni vjetar u leđa za ulazak u doigravanje. Sada su na osmom mjestu s utakmicom prednosti nad Chicago Bullsima. Pistonsi su očajnom formom u zadnje vrijeme pogoršali svoje mjesto i vrlo je vjerojatno kako neće ući u doigravanje ove sezone. Miami je imao prednost i do 12 razlike u četvrtoj četvrtini, ali su ih Pistonsi prestigli, no onda je Miami ubacio posljednjih pet poena.

Atlanta Hawks – Phoenix Suns 95:91

Hawksi su napokon prekinuli svoj negativni niz. Nakon sedam poraza zaredom kod kuće su upisali pobjedu protiv Sunsa. U četvrtoj četvrtini Hawksi su imali seriju 17:1 koja ih je vodila do pobjede. Dennis Schroder je imao jako dobru večer u kojoj je ubacio 27 poena, devet asistencija i šest skokova, ali imao je i osam izgubljenih. Hawksi sada drže peto mjesto na Istoku.

Houston Rockets – Golden State Warriors 106:113

Na teškom gostovanju u Houstonu, Warriorsi su odigrali jako dobru obrambenu utakmicu i upisali su svoju 60. pobjedu u sezoni, već tri sezone zaredom. Warriorsi su ubacili 37 poena u prvoj četvrtini i to vodstvo nikako nisu ispustili i došli su do osme pobjede zaredom. Rocketsi su se pokušali vratiti u utakmicu, ali na svaki njihov koš Stephen Curry je znao odgovoriti na pravi način. Warriorsi nemaju puno vremena za slavlje slijedi im okršaj protiv Spursa.

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 122:113

U izravnom dvoboju za osmo mjesto na Zapadu Blazersi su predvođeni bivšim igračem Nuggetsa, Jusufom Nurkićem i C.J. McCollumom došli do pobjede nad Nuggetsima. Ova dvojica pružili su fantastičnu predstavu domaćim navijačima u najvažnijim trenutcima u sezoni. Nurkić je imao rekord karijere 33 poena, 16 skokova, dok McCollum ubacio 39 poena. Kod Nuggetsa je Nikola Jokić odigrao dobar susret i ubacio 17 poena, osam skokova i osam asistencija. Blazersi su sada ovom pobjedom na osmom mjestu i imaju utakmicu prednosti nad Nuggetsima.

Los Angeles Lakers – Washington Wizards 108:119

Po prvi put u 38 godina, Wizardsi su osigurali naslov divizije. Zadnji put kad su bili prvaci divizije to je bilo u sezoni 1978-79. kada su imali naziv Bulletsi. Do ove pobjede su došli fantastičnim preokretom u četvrtoj četvrtini, kada su na početku te četvrtine gubili 13 razlike. U četvrtoj četvrtini su dopustili Lakersima samo 13 poena, a sami su ubacili 37. Klupa je sjajno započela četvrtinu serijom 19:6 kojom su izjednačili susret, toliko željena klupa dala je energije prvoj jedinici koja je uspjela završiti susret na najbolji način.