Melo debitirao za Portland

GODINU i 11 dana nakon što je odigrao posljednju utakmicu za Houston, Carmelo Anthony ponovno je stao na NBA parket. Debitirao je za Portland Trail Blazerse, ali prvi nastup za novi klub bio je više u skladu s onim što su očekivali zlobnici nego njegovi fanovi.

Melo je utakmicu u New Orleansu započeo u startnoj petorci te za 24 minute igre postigao 10 poena uz četiri skoka i jednu blokadu, ali i pet izgubljenih lopti i pet prekršaja, a promašio je 10 od 14 šuteva u porazu od Pelicansa 115:104.

Od skromne statistike puno više govori podatak da su domaćini napravili 20 razlike dok je Anthony bio na parketu. Blazersima je to bio 10. poraz u 15 utakmica sezone.

“Bio je sjajan osjećaj vratiti se u igru, na parket, tamo gdje mislim da pripadam”, rekao je Melo.

U obranu Portlanda ide činjenica da je njegov superstar Damian Lillard utakmicu propustio zbog bolova u leđima.

Carmelov dolazak nije bitnije utjecao na status Marija Hezonje, koji je započeo na klupi i odigrao 13 minuta, za koje je postigao sedam poena uz dva skoka i dvije asistencije.

Prvi strijelac Blazersa bio je C.J. McCollum s 22 poena, a Pelicanse su predvodili Jrue Holiday s 22 i Brandon Ingram s 21 poenom.