Miami bolji od Clevelanda, Mavericksi svladali Oklahomu

Prvi susret večeri odigrali su Raptorsi i Pacersi, a slavila je domaća momčad (117:98) koju je do pobjede odveo Kyle Lowry s triple-double učinkom (20 poena, 11 skokova, 10 dodavanja). Odličan je za Raptorse bio Lou Williams koji je s klupe za 22 minute zabio 24 poena. Treba pohvaliti i centra Jonasa Valanciunasa koji je zabilježio double-double (14 poena, 12 skokova). Naš Damjan Rudež je igrao dvije minute te se nije upisao u strijelce.

Iako su u jednom trenutku susreta vodili 23 razlike, Wizardsi su sinoć teškom mukom svladali Blazerse koji su u zadnjoj četvrtini stigli na samo tri poena zaostatka. Domaća momčad na kraju je stigla do pobjede (105:97), a najbolji pojedinci su bili John Wall (21 poen, 9 skokova, 11 dodavanja), Bradley Beal (23 poena) i Marcin Gortat (16 poena, 9 skokova).

Petu pobjedu zaredom ostvarili su nevjerojatni Boston Celticsi koji su sada izjednačeni s Miami Heatom i Indiana Pacersima za sedmo i osmo mjesto Istoka. Sinoć su u Bostonu svladali 76erse (108:88), a do pobjede su ih odveli Tyler Zeller (26 poena) i Avery Bradley (20 poena, 10 skokova, 6 dodavanja), a ukupno je čak sedam igrača bilo dvoznamenkasto.

47. ovosezonsku pobjedu ostvarili su sinoć Grizzliesi koji su kod kuće svladali Nuggetse (92:81). Odličan je za pobjednike bio Zach Randolph (21 poen, 16 skokova), a treba pohvaliti Marca Gasola (14 poena, 8 skokova, 3 blokade) i Tonyja Allena (14 poena, 9 skokova).

Iako je možda prošao vlak za doigravanje, Brooklyn Netsi sigurno neće odustati. Sinoć su na gostovanju u Minnesoti svladali Vukove (122:106), a najbolji igrači susreta su bili Joe Johnson (22 poena) i naš Bojan Bogdanović koji je za 27 minuta zabio 21 poen, uz šut 10/15 iz polja. Još treba pohvaliti i Jarretta Jacka koji je zabio 16 poena, uz 5 skokova i 5 dodavanja.

Dwyane Wade se sinoć vratio pet godina unatrag i uništio Cavalierse bivšeg Heatovca LeBrona Jamesa (106:92). Wade je za 31 minutu igre zabio 32 poena, uz 5 ukradenih lopti, a šutirao je 13/18 iz igre. Goran Dragić je susret završio s 20 poena, 5 skokova i 9 dodavanja u odličnoj partiji Miamija koji su već nakon tri četvrtine potpuno razbili Cavalierse.

Odličnu utakmicu gledali smo sinoć u Teksasu gdje su Mavericksi svladali Oklahomu (119:115). Šest igrača Mavsa zabilo je 10 ili više poena, a pohvaliti treba Parsonsa (31 poen), Ellisa (24 poena), Dirka (22 poena) i Ronda (11 poena, 13 dodavanja). Oklahoma je ovim porazom sada na samo pola utakmice prednosti ispred Pelicansa u borbi za playoff Zapada.

Veliku pobjedi upisala je sinoć momčad Utah Jazza koja je u svojoj dvorani razbila Hornetse (94:66). Hornetsi su odigrali jednu od najgorih napadačkih utakmica sezone, a Jazzeri su to spremno kaznili s čak 15 pogođenih trica. Rookie Rodney Hood je zabio 24 poena (5/5 trice), a odlični su još bili Rudy Gobert (9 poena, 22 skoka) i Gordon Hayward (18 poena).

53. ovosezonsku pobjedu ostvarili su sinoć Atlanta Hawksi koji su na gostovanju svladali Sacramento Kingse (110:103). Šest igrača Hawksa je zabilo 10 ili više poena, a najbolji su bili Jeff Teague (23 poena, 6 dodavanja) i Paul Millsap (19 poena, 10 skokova, 4 dodavanja).

Zadnji susret večeri donio nam je pobjedu Warriorsa protiv Lakersa (108:105) u Oracle Areni i osigurano doigravanje za najbolju ekipu Zapada. Ponovno je najbolji bekovski duo lige bio glavni; Klay Thompson je zabio 26 poena, a Stephen Curry je nadodao 19 poena, uz 9 dodavanja. Odličan je za Warriorse bio i Draymond Green koji je zabio 16 poena, uz 8 skokova, 3 dodavanja i 5 ukradenih lopti.