Friday, April 19, 2024

Miami izjednačio niz Houstona, Lakersi pobjeđuju i bez Bryanta

Košarkaši Miami Heata slavili su na gostovanju kod Toronto Raptorsa rezultatom 108:91 svoju 22. uzastopnu pobjedu i tako izjednačili drugi najdulji pobjednički niz u povijesti NBA lige, onaj Houston Rocketsa iz sezone 2007/08.

Najdulji pobjednički niz u NBA ligi u vlasništvu je Los Angeles Lakersa koji su sezone 1971/72 slavili u 33 uzastopne utakmice. Miami će pokušati zasjesti samostalno na drugo mjesto vječite ljestvice već u ponedjeljak na gostovanju kod Boston Celticsa koji su prekinuli niz Houstona prije pet godina i koji trenutno imaju 11 uzastopnih pobjeda u svom TD Gardenu.

Miami su do nove pobjede odveli Dwyane Wade s 24 koša i 9 asistencija, LeBron James s 22 koša, 12 skokova i 8 asistencija, te Ray Allen koji je ubacio 20 koševa ušavši s klupe, uključujući njih 16 u posljednjoj četvrtini. Chris Bosh je bivšem klubu zabio 18 koševa. Kod Toronta se istaknuo Rudy Gay s 27 koševa i 8 skokova, kao i Amir Johnson s 18 koševa i isto toliko skokova.

Šestu pobjedu u zadnjih sedam susreta ostvarili su Los Angeles Lakersi savladavši na parketu svog Staples Centera Sacramento Kingse 113:102. Trener Lakersa Mike D’Antoni u susretu je koristio tek sedam igrača, a između ostalih je na klupi čitavo vrijeme ostao najbolji igrač domaćina Kobe Bryant, kako bi odmorio bolni lijevi gležanj.

U njegovom je izostanku ulogu vodećeg strijelca kluba preuzeo Antawn Jamison s 27 koševa, kojima je pridodao i 9 skokova. Metta World Peace je zabio 22 koša, Steve Nash 19 koševa uz 12 asistencija, a Dwight Howard 12 koševa i 17 skokova. Bila je ovo Lakersima ujedno i prva pobjeda bez Bryanta i Paua Gasola u postavi otkako se Gasol priključio klubu 1. veljače 2008. godine. U redovima Sacramenta, koji su izgubili 12 od posljednjih 13 gostujućih susreta, najbolji su bili Isaiah Thomas s 26 i Patrick Patterson s 22 koša.

Oklahoma City slavila je gostujuću 107:101 pobjedu nad Dallas Mavericksima u susretu u kojem su Russell Westbrook i Kevin Durant kombinirano zabili 66 koševa. Westbrook je predvodio najbolje strijelce susreta s 35 koševa, dok je Durant 19 od svog 31 koša ubacio u posljednjoj četvrtini. Bila je to za Thunder 10. uzastopna pobjeda nad Mavericksima, kao i 50. jubilarna pobjeda u sezoni. U posljednje je četiri sezone Thunder u tri navrata ostvario 50 ili više pobjeda u regularnom dijelu sezone.

Kod Dallasa je najefikasniji s 23 koša bio Dirk Nowitzki, ali je Nijemac ostao bez šuta prema košu u posljednjoj četvrtini. Vince Carter je ubacio 18 koševa s klupe.

U izravnoj borbi za šesto mjesto Zapadne konferencije Golden State Warriorsi deklasirali su u gostima Houston Rocketse 108:78. Bila je to za Warriorse tek druga gostujuća pobjeda u zadnjih 11 susreta. Momčad iz Oaklanda vodio je Stephen Curry s 29 koševa, 11 asistencija i 5 skokova, Klay Thompson je dodao 26 koševa, a Australac hrvatskih korjena Andrew Bogut 12 koševa i 3 blokade. Kod Houstona je James Harden ubacio 21 koš, uz 10 skokova i 8 asistencija i tako ostao dvije asistencije kratak za triple-double.

U domaćoj pobjedi Milwaukeeja nad Orlandom 115:109 Monta Ellis je ostvario učinak za pamćenje. Šuter Bucksa je ubacio 25 od svojih 39 koševa u zadnjoj četvrtini, a njih 19 u posljednjih 6 minuta i 32 sekunde susreta. U tom je potonjem periodu pogodio pet trica uz stopostotan šut. Uz šuterski sjajno raspoloženog Ellisa kod Bucksa su se double-double učincima istaknuli Ersan Ilyasova (20 koševa i 11 skokova), Brandon Jennings (15 koševa i 14 asistencija) i Larry Sanders (13 koševa i 11 skokova).