Saturday, July 27, 2024

Miami poveo 3:0 protiv Bucksa, Rocketsi bolji od Lakersa

Sjajnom izvedbom i velikim preokretom u posljednjoj četvrtini treće utakmice protiv ‘Bucksa’, igrači ‘Miami’ Heata’ stigli su do 3-0 u seriji polufinala Istoka i na korak do plasmana u konferencijsko finale. Nakon što su u posljednjih 12 minuta ušli sa zaostatkom od 10 poena, najvažniju četvrtinu dobili su sa 40-13 (!). ‘Miami’ je najboljeg pojedinca imao u Jimmyju Butleru koji je odlučio i prethodni susret ovih dviju momčadi, a noćas je od svojih 30 poena 17 ubacio u posljednjoj četvrtini. Opet je veliki učinak imao i Bam Adebayo (20p-16s), Jae Crawder je pridodao 17, a Goran Dragić 15 poena. Šokirane ‘Buckse’ po ukupnom učinku i ovaj put je predvodio Giannis Antetokounmpo kojemu je jedno uspješno dodavanje nedostajalo do ‘triple-doublea’ (21p-16s-9a), ali se Grk nije proslavio preciznošću (šut 7/21, trice 0/7, bacanja 7/12). Prvi strijelac ‘Milwaukeeja’, s poenom više od Giannisa, bio je centar Brook Lopez (22p-6s). Pred najuspješnijom momčadi regularnog dijela sezone sada stoji poseban izazov, a taj je kako 0-3 pretvoriti u 4-3. U povijesti NBA doigravanja takvo nešto još nikome nije uspjelo…

Već u prvoj utakmici polufinalne serije između ‘Lakersa’ i ‘Houstona’ pokazalo se da dominacija u visini ‘zlatno-ljubičastih’ u odnosu na ‘mikro’ sastav ‘Rocketsa’ ne mora biti i presudan faktor za uspjeh. Jer, osim što nisu slavili, ‘Lakersi’ nisu dobili čak ni zračne dvoboje koji su završili sa neriješenih 41-41. James Harden (36p) najviše je ‘bušio’ obranu ‘Lakersa’ uz nelošu realizaciju (12/20, trice 3/6, bacanja 9/12), veliki posao napravio je Russell Westbrook (24p-9s-6a), a puno je pomogao i Eric Gordon (23p). Momčad iz L.A.-a uobičajeno su predvodili LeBron James ) i Anthony Davis (25p-14s). Podsjetimo, ‘Lakersi’ su kao prvoplasirana momčad Zapada i u prvoj rundi poraženi u uvodnom susretu od ‘Blazersa’ nakon čega su nanizali četiri pobjede. Hoće li im nešto slično poći za rukom protiv netipične momčadi iz Houstona, vidjet ćemo narednih dana. U svakom slučaju, osim samog ishoda utakmice, zabrinjavajući podatak za LeBrona i društvo je i taj da su odmorni doživjeli poraz od ekipe koja je svega 48 sati ranije dobila sedmu utakmicu iscrpljujuće serije protiv ‘Oklahome’.