Miami u najboljoj šuterskoj večeri sezone svladao Wolvese, Zubac odličan u porazu Lakersa

Rocketsi su na gostujućem terenu izgubili od Pelicansa unatoč novom triple-doubleu Jamesa Hardena. Raptorsi su odličnom četvrtom četvrtinom preokrenuli susret protiv Pistonsa, dok su Celticsi ostvarili tešku pobjedu bez svog najboljeg igrača protiv Brooklyn Netsa.

Philadelphia 76ers – Dallas Mavericks 116:74

76ersi su odigrali odličnu utakmicu protiv Mavericksa. Samo su u prvoj četvrtini dopustili Mavsima da postignu preko 20 poena. U idućim četvrtinama Mavsi nisu nijednom postigli preko 20 poena. Iako Dario Šarić nije bio šuterski raspoložen, šut 3-9, ostatak momčadi je bio iznimno raspoložen. Justin Anderson, bivši igrač Dallas izjednačio je rekord karijere s 19 poena.

Washington Wizards – Chicago Bulls 112:107

Wizardsi su pobjedom nad Bullsima prekinuli niz od dva poraza zaredom. Domaćini su imali veliku prednost na poluvremenu. Vodili su čak s 19 razlike, ali se ta prednost u drugom poluvremenu istopila. Bullsi su bili blizu povratka, ali 3,9 sekundi prije kraja Jimmy Butler je promašio tricu. John Wall je onda pogodio dva slobodna bacanja i zatvorio utakmicu. Wall je također imao i 20 asistencija u ovoj utakmici.

Brooklyn Nets – Boston Celtics 95:98

Boston Celticsi su teže od očekivanog došli do pobjede nad Netsima. Iako su bili bez Thomasa očekivalo se kako momčad Bostona ostvariti sigurnu pobjedu. No, Netsi su imali vodstvo veći dio utakmice. Tek u četvrtoj četvrtini Celticsi preuzimaju vodstvo. Jae Crowder je odlično odigrao kraj utakmice kada je ubacio devet od svoja 24 poena. Netsi su imali šansu izjednačiti, ali Brook Lopez i Quincy Acy su promašili trice.

Detroit Pistons – Toronto Raptors 75:87

Nevjerojatnom serijom u četvrtoj četvrtini Raptorsi su uspjeli preokrenuti utakmicu i doći do 40. pobjede u sezoni. Devet minuta prije kraja gubili su 72:63. A onda je krenula furiozna serija koji su napravili Raptorsi. 24:3, preokrenuli su rezultat i ostvarili veliku prednost. Pistonsima su dopustili samo devet poena u četvrtoj četvrtini, a oni su zabili 27.

New Orleans Pelicans – Houston Rockets 128:121

Unatoč triple-double Jamesa Hardena Pelicansi su uspjeli pobijediti Rocketse. Ovo mu je bio šesti triple-double u sezoni u kojem je imao preko 40 poena. Pelicansi su bili bez DeMarcusa Cousinsa, a najbolji u redovima domaćina je bio Solomon Hill koji je ubacio 30 poena. Ubacio je šest od devet trica i osam od devet slobodnih bacanja.

Miami Heat – Minnesota Timberwolves 123:105

Miami je ostvario 20. Pobjedu na domaćem terenu u sezoni. Visoku pobjedu ostvarili su kod kuće protiv Wolvesa. Odlično su zatvorili četvrtu četvrtinu u kojoj su imali veliku prednost. Nažalost zbog ozljede gležnja Dion Waiters je napustio utakmicu. Miami je u ovoj utakmici šutirao najbolje ove sezone, čak 59%. U posljednjih 28 utakmica Miami ima omjer 23-5.

Phoenix Suns – Orlando Magic 103:109

Orlando je prekinuo niz od četiri poraza zaredom. Evan Fournier je bio najraspoloženiji, ubacio je 25 poena. Orlando je dobro počeo i dobro zatvorio utakmicu. Unatoč ozljedi Nikola Vučević je ubacio 18 poena i 17 skokova.

Los Angeles Lakers – Milwaukee Bucks 103:107

Novi poraz na domaćem terenu doživjeli su Lakersi. Khris Middleton ubacio je 14 od svojih 30 poena u četvrtoj četvrtini i spriječio je Lakerse da se vrate u ovaj susret. Ovo je Bucksima bila osma pobjeda u posljednjih devet susreta. Ivica Zubac imao je odličnu utakmicu i ubacio je 18 poena uz osam skokova.