Saturday, April 27, 2024

Milwaukee slavio nakon dva produžetka

Dramatiènu utakmicu su odigrali košarkaši Milwaukeeja i Portlanda u subotu naveèer u NBA ligi. Pobjedu su odnijeli domaæi Bucksi nakon dva produžetka 108-101.

Premda je u prošlom nastupu, u pobjedi protiv Toronta, odigrao najbolju utakmicu (17 poena, èetiri asistencije), a trener Scott Skiles ga je nahvalio, jedini Hrvat u ligi Roko Ukiæ je u narednoj odigrao samo – šest minuta. Više nije uspio dobiti makar se te veèeri igralo 58 minuta.

Nakon teške utakmice u petak, kada su do samog kraja bili u igri kod jakog Clevelanda, nagrižen mnogim ozljedama je Portland odigrao još jednu dramatiènu utakmicu. No, u kljuènim trenucima meèa momèad sa zapadne obale nije imala rješenja protiv Brendona Jenningsa koji je preuzeo mnogo toga na sebe posebno u oba produžetka. Ukupno je završio utakmicu s 18 poena, 11 asistencija i šutom za tri poena 3-5. Andrew Bogut je ubacio 27 uz devet skokova, a odlièan je bio i Turèin Ersan Ilyasova sa 11 poena, osam skokova i šutom za tri poena 3-4.

Ukiæ je za spomenuto malo vremena ubacio 2 poena uz jedan skok. Promašio je jednu tricu, a za dva poena je gaðao 1-2.

Nakon jedanaest pobjeda zaredom došao je i poraz prvaka LA Lakersa. U Salt Lake Cityju kod Utaha su pali sa 102-94, u utakmici gdje nisu imali nikakve šanse.

Unatoè lomu kažiprsta desne ruke Kobe Bryant je igrao, ali šut 7-24 je bio dokaz njegove nespremnosti. Pau Gasol sa 16 poena, 20 skokova i pet asistencija je donekle držao prikljuèak za Lakerse koji su odigrali tek petu utakmicu u gostima (omjer 3-2).

Kod pobjednika su po obièaju sjajni bili Deron Williams (21 poena i 11 asistencije), te Carlos Boozer (12 poena, osam skokova i sedam asistencija).

Napeto je bilo u Dallasu gdje je nakon produžetka domaæin pobijedio Charlotte 98-97. Utakmicu je gotovo privatizirao Dirk Nowitzki koji je pogodio 1.8 sekundu prije kraja za pobjedu. Ukupno je postigao 36 poena, a gosti su propustili plus šest poena minutu i 15 sekundi prije kraja.

Denver je došao i do 10. domaæe pobjede (u 11 utakmica). I dalje kao uljez stoji potpuno nepredviðeni poraz od Minnesote. U subotu su svladali Phoenix 105-99, a duet AnthonyBillups je opet bio koban za suparnièku momèad.

Ukupno su Melo i Billups postigli 56 poena, imali 11 skokova, devet asistencija, èetiri ukradene lopte.  Billups je tricu gaðao 5-9.

Boston je ostvario desetu pobjedu zaredom pregazivši Chicago u gostima 106-80. Chicago, pak, ima deset poraza u zadnjih 12 utakmica.