Monstruozni Embiid predvodio Philadelphiju do pobjede, Bogdanović vrlo dobar u pobjedi

Sinoć je u NBA odigrano čak 11 utakmica, izdvajamo pobjedu Minnesote protiv San Antonija te pobjedu Philadelphije protiv Los Angeles Lakersa. Od naših igrača spomenimo vrlo dobar nastup Bojana Bogdanovića, te solidan nastup Darija Šarića. Ante Žižić opet nije igrao ni sekunde, što dovodi u pitanje je li razmjena u Cleveland dobra ili loša za njegov igrački razvoj.

Los Angeles Lakers – Philadelphia 76ers 109:115

U utakmici punoj preokreta, odigranoj u Staples Centru, gosti iz Philadelphije slavili su protiv Lakersa sa 115:109. Iako su bili u vodstvu tijekom većeg dijela utakmice, a uz to imali čak i dvoznamenkastu prednost, 76ersi su na kraju morali loviti rezultat, a pobjedu su doslovno uspjeli osigurati na kraju utakmice.

Bila je ovo najbolja utakmica u karijeri za Joela Embiida koji je Lakersima nasuo čak 46 poena, a tome dodao 15 skokova i 7 asistencija, uz odličnih 70 % šuta iz igre.

Benu Simmonsu falio je jedan skok za novi triple double, zabio je 18 poena, uz devet skokova te 10 asistencija. Svestranom igrom je ponovno pokazao kako je odličan igrač i glavni kandidat za rookieja godine. Dario Šarić je za 33 minute postigao sedam poena, ali uz loš šut iz igre, što se posebno odnosi na pokušaje za tri poena (1/7), šest skokova i tri blokade.

Kod Lakersa je najefikasniji bio Brandon Ingram s 26 poena i 11 skokova, Kyle Kuzma je dodao 24 poena i sedam skokova, a Jordan Clarkson 20 poena. Lonzo Ball je odigrao još jednu utakmicu za zaborav, zabio je samo dva poena, uz pet skokova te dvije asistencije.

Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 98:86

Minnesota je ugostila Spurse oslabljene neigranjem dvojice važnih igrača, Tonyja Parkera i Kawhija Leonarda. Timberwolvesi su dobili Spurse rezultatom 98:86, i tako nastavili pružati dobre igre,posebno na domaćem terenu.

Pobjednike je predvodio Karl-Anthony Towns s 26 poena i 16 skokova, čime si je na najbolji način čestitao 22. rođendan, a bolji od ostalih je bio i Jeff Teague koji je ubacio 16 poena i podijelio 6 asistencija.

Kod Spursa najefikasniji je bio Lamarcus Aldridge s 15 poena i 10 skokova, dok su Pau Gasol i Patty Mills zabili 13 poena, a Danny Green 11 poena.

Charlotte Hornets – Cleveland Cavaliers 107:115

Charlotte je na domaćem terenu ugostio Cleveland, koji ove sezone igra vrlo lošu obranu. Prije utakmice je novi centar Hornetsa, Dwight Howard, zaprijetio Cavsima i Lebronu Jamesu rekavši da nemaju što tražiti  i da će im on pokazati svoje ‘zlo’ lice. Puno priče, jer Cavsi su dobili 115:107, a Lebron je vrhunski odigrao, zabivši 31 poen uz 8 asistencija i 6 skokova, dok je brbljavac Howard imao 8 poena i 5 skokova.

Uz Lebrona kod Cavsa je briljirao Kevin Love s 22 poena i 10 skokova, a sa klupe je ponovno dobro odigrao Jeff Green, zabio je 13 poena uz sedam skokova, a Kyle Korver je zabio 11 poena. Naš Ante Žižić nažalost opet nije igrao.

Michael Kidd-Gilchrist je predvodio Hornetse s 22 poena i šest skokova, Kemba Walker je dodao 20 poena i sedam skokova, a dodajmo i da je Nicolas Batum zabio 16 poena uz pet skokova te šest asistencija.

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers 113:116

Memphis je na domaćem terenu izgubio od Indiane. Indiana je dobrom igrom u prvom poluvremenu, koje je dobila razlikom od 14 poena, stvorila zalihu, te je unatoč izgubljenim drugim dvjema četvrtinama uspjela upisati pobjedu. Do pobjede su ih predvodili Darren Collison s 30 poena te osam asistencija te Victor Oladipo s 21 poenom i šest skokova. Naš Bojan Bogdanović je odigrao vrlo dobro te je utakmicu završio s 16 poena i tri skoka za 29 minuta igre.