Saturday, April 27, 2024

Najveći preokret u povijesti NBA doigravanja

Činilo se kako će ‘Warriorsi’ i u drugom susretu dati do znanja ‘Clippersima’ kako nemaju što tražiti u seriji protiv branitelja naslova, međutim konačni rasplet utakmice sigurno je raširio krila igračima Doca Riversa pred nastavak serije koja sada seli u Los Angeles. Iako su već nakon četiri minute igre ostali bez DeMarcusa Cousinsa zbog ove ozljede: https://www.youtube.com/watch?v=UhFcQGkdviE, izgledalo je da ‘Ratnike’ ništa ne može spriječiti da i noćašnji posao odrade po planu u kojemu sigurno nije bilo mjesta dramatičnoj završnici. Sastav Stevea Kerra već je do poluvremena gostima ubacio 73 poena i u svlačionicu ih ispratio sa teretom od 23 poena zaostatka, a nešto kasnije bilo je i 31 razlike. Vjerojatno su već tada mnogi ugasili svoje televizore, a u dvorani nitko nije ni pomislio da će nešto kasnije uslijediti pravi ‘triler’ u kojemu će slaviti gosti. Naime, kod rezultata 120:106, na sedam minuta do kraja, igrači iz L.A.-a iznenada rade 13:1 i stižu na svega dva poena zaostatka (121:119), a minut i 10 sekundi prije isteka vremena i na 128:128. U sljedećem napadu najprecizniji ‘Ratnik’ Steph Curry (29p-6a) pogađa svoju petu tricu, ali uzvraćaju najefikasniji igrač utakmice Lou Williams (36p-11a) i Landry Shamet te nižu pet poena za 133:131 vodstvo ‘Clippersa’. Nakon ‘time-outa’ Curry ne pogađa tricu za pobjedu, a nju gostima potvrđuje Montrezl Harrell sa linije slobodnih bacanja. Evo dramatične završnice: https://www.youtube.com/watch?v=CfuRR9PLJNM. IVICA ZUBAC je u ovom susretu bio nezapažen. Na terenu je proveo svega 9 minuta, a upisao je po dva poena i skoka. Inače, nadoknadivši 31 poen zaostatka iz treće četvrtine ‘Clippersi’ su napravili najveći preokret u povijesti NBA doigravanja.