Napadačka klinika Portlanda, odličan Anthony Davis

Prvi susret večeri je otišao na stranu domaćina, Wizardsi su kod kuće svladali Pistonse 107:103, a gostima nije pomogla ni odlična partija Brandona Jenningsa koji je zabio 32 poena, uz 10 dodavanja. Kod Wizardsa je briljirao još jedan razigravač, John Wall je upisao 27 poena i 11 dodavanja, a treba spomenuti i odličnu utakmicu Rasuala Butlera koji je s klupe zabio 18 poena, uz odličan šut 7/8.

Paul Milsap je odigrao svoju najbolju utakmicu sezone u slavlju Hawksa protiv Jazza. zabio je 30 poena, uz 17 uhvaćenih skokova i šut 13/23. Kod Jazzera se istaknuto Derrick Favors s 20 poena, uz šut 9/11 iz polja.

Oklahoma je stigla do važne pobjede na gostovanju kod Boston Celticsa; domaćine su razbili u drugom poluvremenu rezultatom 67:43, a briljirao je bek Reggie Jackson koji je zabio 28 poena, uz 8 dodavanja, a pridružio mu se šuter Anthony Morrow koji je zabio 28 poena i četiri trice. Celticse je predvodio Rondo s 20 poena, 12 dodavanja i 9 skokova.

Momčad Miami Heata je odigrala najgoru napadačku utakmicu nove sezone; kod kuće su ih dobili Indiana Pacersi (81:75), a u redovima pobjednika je odličan bio centar Roy Hibbert sa 16 poena i 15 skokova. Naš Damjan Rudež je zabio 2 poena za 14 minuta na parketu.

Knicksi su upisali šesti uzastopni poraz te su trenutno na omjeru 2-7; ovoga puta su ih svladali momci iz Floride, ekipa Orlando Magica koje je predvodio Francuz Evan Fournier s 28 poena što mu je novi rekord karijere. Odličan je bio i centar Nikola Vučević koji je zabio 20 poena, uz 13 uhvaćenih skokova.

Anthony Davis nastavlja briljirati i upisivati vrhunske brojke: ovoga puta je u pobjedi svojih Pelicansa nad Lakersima zabio 25 poena, uz 12 skokova i 6 blokada, a šutirao je odličnih 12/16 iz polja. Odličnu je utakmicu odigrao Tyreke Evans koji je zabio 16 poena, uz 11 dodavanja. Kod Lakersa je najviše zabio Bryant (33 poena), ali ponovno uz loše šuterske brojke (10/28).

Čak 84 poena su Blazersi zabili Nuggetsima u prvom poluvremenu utakmice u kojoj je fantastičan bio razigravač Blazersa Damian Lillard (27 poena, 9 dodavanja, 5/6 trice). Portland je na kraju svladao Nuggetse 130:113, a kod poraženih domaćina je najbolji bio Ty Lawson s 32 poena i 6 dodavanja.

Brooklyn Netsi su odlično otvorili susret protiv Sunsa, ali očajno drugo poluvrijeme ih je ipak koštalo pobjede. Kod slavljenika je najviše zabio Gerald Green koji je za 26 minuta zabio 28 poena. Naš Bojan Bogdanović ponovno je bio dvoznamenkast, ovoga puta je zabio 14 poena.

Houston Rocketsi su u Mexico Cityju svladali Minnesota Timberwolvese i tako popravili svoj omjer na odličnih 7-1. Najbolji u redovima pobjednika je bio James Harden s 23 poena i 10 dodavanja, a očekivano ga je popratio centar Dwight Howard s 22 poena i 10 skokova. Kod poraženih Vukova najviše je zabio Corey Brewer (18 poena), uz savršen šut iz igre (7/7).