NCAA: Hayward donio pobjedu Butleru

Sinoæ su na rasporedu bile samo dvije utakmice u kojima su sudjelovale ekipe iz TOP 25. Gonzaga Bulldogsi su slavili protiv Saint Mary’s Gaelsa, dok su Butler Bulldogsi bili bolji od Youngtown Statea.

U pobjedi Gonzage 80-61 najbolji su bili Bouldin i Harris sa 18 poena. Kod Gaelsa se najviše istaknuo Samphan sa 21 poenom i 11 skokova. Gaelsi su gotovo cijelo prvo poluvrijeme bili u egalu sa Bulldogsima, ali su drugo poluvrijeme izgubili sa èak 16 poena razlike.

U drugoj utakmici je bilo znatno manje koševa, te je završena rezultatom 57-68 u korist Butler Bulldogsa. Gordon Hayward (desni na slici) je za 36 minuta provedenih na parketu ubacio 22 poena i uhvatio èak 17 skokova. Hayward je prošlog ljeta igrao i u dresu Amerike, kada su na SP do 19 godina u polufinalu pobijedili naše košarkaše. U redovima poraženih DeAndre Mays je ubacio 18 poena.