NCAA: Najbolje 4 ekipe lige ostvarile pobjede

Amerièka sveuèilišna košarkaška liga (NCAA) je noæas u svojoj prvoj diviziji brojila novih 45 utakmica, a na parketu smo vidjeli 4 najbolje ekipe lige te su sve uspjele ostvariti pobjede.

NCAA, divizija I, 20.12.2011:

Ohio State (2) – Lamar 70:50
(Sullinger 18p, 11sk; Brown 10p, Lamb 10p)

Ohio State uspio je upisati svoju 11. pobjedu sezone u 12. susretu, no ono što je za njih važnije je povratak na parket njihovog glavnog igraèa Jareda Sullingera. Utakmica nije pružila previše uzbuðenja, Ohio State je poveo odmah na poèetku susreta i malo po malo gradio svoju prednost. Na odmor se otišlo sa rezultatom 34:21 te je i u drugom dijelu bila slièna situacija, Lamar nije bio ni u prilici približiti se domaæinima koji su slavili na kraju sa 20 poena razlike.

Upravo je Sullinger bio najbolji pojedinac susreta, postigao je 18 poena i uhvatio 11 skokova, a jedini preostali igraè u njegovoj ekipi sa dvoznamenkastim brojem poena bio je Deshaun Thomas koji ih je ubacio 16. U momèadi Lamara Stan Brown i Devon Lamb postigli su po 10 poena.

Kentucky (3) – Samford 82:50
(Lamb 26p, Miller 17p; Hood, Windler 11p)

Kentucky kao i Ohio State ima samo jedan poraz u sezoni, ali imaju i pobjedu manje. Noæas su svladali Samford bez veæih poteškoæa na domaæem parketu. Utakmicu su otvorili serijom 11-0 te nakon 15 minuta igre došli i do 20 poena prednosti (40:20). Znalo se i prije utakmice da Samford nema što tražiti protiv Kentuckyja i razlika se do kraja popela i na 32 poena.

Iznimno raspoložen kod Wildcatsa bio je Doron Lamb koji je za 31 minutu ubacio 26 poena, dok je Darius Miller pridodao svojih 17 poena i 5 asistencija. Po 11 poena kod Samforda postigli su Tyler Hood i Drew Windler.

Hrvati u NCAA:

Na parketima su se našla i dvojica Hrvata, ali njihova minutaža im nije dopustila znaèajniji uèinak. Hrvoje Vuèiæ (Valparaiso) postigao je 2 poena za 5 minuta, a Miloš Kneževiæ (Bradley) takoðer 2 poena, ali za 3 minute igre.