NCAA: Nevjerojatna noæ u NCAA ligi, Peljušiæev Northwestern izgubio

U nezaboravnoj noæi ispred 20.000 gledatelja, košarkaši Connecticutja i Syracuseja odigrali su utakmicu godine. Poslije šest nevjerojatnih produžetaka, nakon što je poništena trica za pobjedu u regularnom djelu sveuèilištu Syracuse, upravo je to sveuèilište na kraju slavilo sa rezultatom 127:117. U nastavku možete pogledati kratak video sažetak utakmice.

To nije bila jedina zanimljiva utakmicu sinoæ. Oba sveuèilišta iz Oklahome, gdje je na kraju slavilo lošije sveuèilište Oklahoma Statesa rezultatom 71:70,  pobrinuli su se za novu dramu. Gosti, toènije Oklahoma State, su došli do pobjede sa dva uspješna slobodna bacanja u posljednjim sekundama i  time došli do pobjede nad susjedima, koji su trenutno šesti u konferenciji TOP 25.

Još je jedna zanimljiva utakmica odigravana sinoæ, izmeðu košarkaša Villanovae i Marquettea. Gosti su uhvatili prikljuèak nakon zaostatka od -8 i minutu i pola prije kraja èak poveli sa 75:74, ali sveuèilište Villanova postiže koš s zvukom sirene i upisuje svoju 26. pobjedu u ovoj sezoni.

Spomenuti moramo i nastup Northwesterna èiji dres nosi jedan Hrvat, Ivan Peljušiæ. U prvom krugu konferencijskog turnira su izgubili od sveuèilišta Minnesota, koji su u istoj dvorani u kojoj igraju i Indiana Pacers, slavili s rezultatom 66:53. Ivan je dobio 7 minuta i upisao je 4 skoka, ali bez koševa.