Nestvaran povratak Hawksa protiv Cavaliersa, Westbrook skinuo Oscara Robertsona predstavom sezone

Sjajna večer u NBA ligi. Russell Westbrook je srušio rekord Oscara Robertsona za najviše triple-doubleova u jednoj sezoni. Upisao je 42. triple-double, a pogodio je i nevjerojatnu tricu za pobjedu sa zvukom sirene. Utakmica večeri je bila ona između Hawksa i Cavsa, a prvaci su ispustili vodstvo od 26 poena razlike i to u četvrtoj četvrtini.

New York Knicks – Toronto Raptors 97:110

Raptorsi su upisali 50. pobjedu u sezoni. Osigurali su i treće mjesto na Istoku. Sjajnu utakmicu imao je DeMar DeRozan koji je ubacio 35 poena uz sjajan šut 11-15. Kyle Lowry je imao 17 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Raptorsi su se odvojili u četvrtoj četvrtini i osigurali su pobjedu, a imaju šanse i za drugo mjesto na Istoku. Moraju pobijediti Cavse i nadati se kako će Celticsi obje utakmice izgubiti.

Knicks:

Willy Hernangomez (24p, 11sk, 5as, 3ukr)

Raptors:

DeMar DeRozan (35p, 2sk)

Kyle Lowry (17p, 11as, 7sk, 3ukr)

Patrick Patterson (15p, 3sk)

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 126:125 (OT)

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Hawksi i Cavsi. Prvaci su imali vodstvo od 26 poena razlike, ali su to ispustili u četvrtoj četvrtini, a na kraju su izgubili susret u produžetku. Četvrtu četvrtinu Hawksi su pobijedili rezultatom 44:18, Paul Millsap je ubacio koš za produžetak nakon što su Cavsi izgubili loptu nakon podbacivanja. Pred kraj utakmice Cavsi su imali nekoliko izgubljenih, jednostavno ništa nije bilo na njihovoj strani. U produžetku su ostali bez LeBrona Jamesa zbog prekršaja, pa su Hawksi zahvaljujući greškama gostiju uspjeli doći do pobjede. Ovo je Cavsima bio 20. poraz u gostima, imaju isto toliko pobjeda.

Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder 105:106

Russell Westbrook je ušao u povijest. 42. triple-double u sezoni. Prestigao je velikog Oscara Robertsona i sada je sam na vrhu liste igrača s najviše triple-doubleova u jednoj sezoni. Westbrook je imao monstruoznu utakmicu s 50 poena, 16 skokova i deset asistencija i samo dvije izgubljene. Thunderi su napravili i veliki preokret u četvrtoj četvrtini koju su pobijedili 25:14. Domaća publika je bila oduševljena s novim rekordom, ali Westbrook tu nije stao. Pogodio iz velike udaljenosti tricu sa zvukom sirene za pobjedu, 46. u sezoni.

Danilo Gallinari (34p, 10sk, 3as, 2ukr)

Nikola Jokić (23p, 6sk, 3as)

Thunder:

Russell Westbrook (50p, 16sk, 10as)

Enes Kanter (15p, 8sk)

Memphis Grizzlies – Detroit Pistons 90:103

Memphis je jako lošim drugim poluvremenom izgubio još jedan susret. Domaćini su imali prednost u prvom poluvremenu, ali Pistonsi su u trećoj četvrtini ubacili 27 poena, a dopustili su Memphisu samo deset poena. U četvrtoj četvrtini Memphis se približio na samo jedan razlike, ali opet je krenula serija Pistonsa koji su do kraja lagano riješili utakmicu i upisali 37. pobjedu u sezoni.

Phoenix Suns – Dallas Mavericks 124:111

Sjajna prva i treća četvrtina bile su dovoljne Sunsima kako bi ostvarili pobjedu nad Mavericksima. Devin Booker je imao 21 poen. U drugom poluvremenu obje momčadi su odmarale svoje glavne igrače. Utakmica je bila riješena u trećoj četvrtini kada su Sunsi pobijedili 36:20. Dragan Bender je odigrao 35 minuta u ovoj utakmici, imao je devet poena, osam skokova i tri asistencije.

Sacramento Kings – Houston Rockets 128:135

James Harden je ostvario svoj 21. triple-double u sezoni. Imao je 35 poena, 15 asistencija i 11 skokova, ali je imao i deset izgubljenih. Ryan Anderson je ubacio šest trica, a ukupno su ubacili 18 trica Rocketsi. Momčad iz Houstona je već osigurala treće mjesto i doigravanje i idući tjedan će igrati prvu rundu protiv Oklahome City Thunder. U trećoj četvrtini Rocketsi su imali vodstvo 107:89, Kingsi su se pokušali vratiti, ali nisu uspjeli.

Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves 110:109

Karl Anthony Towns i Andrew Wiggins zajedno su imali 81 poen. Towns je imao 40 i odličan šut 17-22 i 21 skok i četiri asistencije, a Wiggins je ubacio 41 poen. No, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Lakersa. D’Angelo Russell je pogodio tricu s istekom vremena za 25. pobjedu Lakersa u sezoni. Lakersi su imali šest igrača s dvoznamenkastim brojkama.