Netsima gradski derbi, porazi Clippersa i Lakersa

Oba losanđeleška kluba poražena su u ponedjeljak navečer na NBA parketima. Lakersi su tako izgubili na gostovanju kod Chicago Bullsa 95:83, dok su Clippersi stradali u gostima kod Golden Statea 106:99.

Kirk Hinrich zabio je rekordna u sezoni 22 koša, dok je Marco Belinelli dodao 15 za pobjedu Bullsa koji su susret prelomili u posljednjoj četvrtini. Belinelli je ubacio 8 koševa u seriji 18-4 koja je prevagnula do tog trenutka izjednačen susret (75:75), dok je Joakim Noah ugradio 13 skokova i 6 blokada (osobni rekord sezone).

• Rekorderi dana

• Koševi: Kemba Walker (35)
  • Asistencije: Deron Williams (12)
  • Skokovi: Tim Duncan (17)
  • Ukradene lopte: Jason Kidd (6)
  • Blokade: Bismack Biyombo (7)

Lakersi su upisali deveti poraz u 11. posljednjih susreta, kao i šest uzastopnih na gostovanjima. Trener Lakersa Mike D’Antoni pokušao je promjenom udarne petorke prodrmati sastav, pa je tako umjesto Paua Gasola započeo s Earlom Clarkom, ali to nije dalo pozitivne rezultate. Kod Lakersa je najefikasniji s 18 koševa bio Steve Nash, Kobe Bryant dodao je 16 uz šut iz igre 7/22, dok je Gasol ostvario double-double s 15 koševa i 12 skokova.

Golden State je protiv Clippersa uspio nadoknaditi deficit od sedam koševa u posljednjoj četvrtini zahvaljujući Stephenu Curryju koji je u toj dionici igre zabio 16 od svojih 28 koševa. Warriorsi su posljednju dionicu riješili 33:19 u svoju korist i tako poboljšali međusobni omjer protiv Clippersa u sezoni na 3-1. Warriorsi su jedina momčad koja je ove sezone Clipperse uspjela pobijediti više od jednom.

Jarret Jack upisao je i treću uzastopnu utakmicu double-double s 18 koševa, 10 asistencija i 6 skokova. Kod poraženih Clippersa, čija je pobjednička serija zaustavljena na brojci četiri, najbolji je bio Blake Griffin s 26 koševa, 13 skokova i 8 asistencija, dok je Jamal Crawford dodao 24 koša.

U susjedskom derbiju Brooklyn Netsi slavili su na gostovanju kod New York Knicksa u Madison Square Gardenu 88:85. Joe Johnson ubacio je skok-šut u padu preko J.R. Smitha 22,3 sekunde prije kraja, dok je Deron Williams ubacio 3 od 4 slobodna bacanja u završnici za očuvanje prednosti i pobjedu Netsa. S druge je strane Smith sa sirenom promašio tricu za produžetak.

Johnson je bio najefikasniji igrač Netsa s 25 koševa, od kojih je 10 ubacio u posljednjoj četvrtini. Brook Lopez je dodao 14 koševa i 11 skokova, Williams 14 koševa i 12 asistencija, a Kris Humphries 11 koševa i 13 skokova. Netsi su sada na omjeru pobjeda i poraza 11-2 otkako je na klupi P.J. Carlesimo zamijenio Averyja Johnsona. S druge strane, najefikasniji igrač Knicksa s 29 koševa bio je Carmelo Anthony, ali i slabim šutom iz igre 11/29.

San Antonio Spursi slavili su na gostovanju kod Philadelphia 76ersa 90:85 i popravili omjer na 33-11. Spursi su ove sezone na stopostotnom omjeru 14-0 kada uspiju zadržati protivnike ispod 90 koševa. U 17. pobjedi teksaškog sastava u posljednjih 17 susreta najbolji su bili Tim Duncan s 24 koša i 17 skokova, te Tony Parker s 20 koševa i 8 asistencija. S druge strane se istaknuo Evan Turner s 18 koševa i 12 skokova.

Washington Wizardsi savladali su u gostima Portland Trail Blazerse 98:95 tricom Jordana Crawforda s posljednjim zvukom sirene. Crawfordu je to bila treća pogođena trica u susretu od 4 pokušaja, a završio je s 13 koševa. Nene i Martell Webster inače su predvodili “čarobnjake” s 24 koša, dok je s druge strane prvi triple-double u karijeri upisao Nicolas Batum (12 koševa, 10 skokova i 11 asistencija). Trail Blazersima je ovo šesti uzastopni poraz, što im je najdulji negativan niz u sezoni.

Houston Rocketsi našli su žrtvu za prekid svoje crne serije od sedam vezanih poraza. Slavili su na gostovanju kod Charlotte Bobcatsa u Time Warner Cable Areni 100:94 preokrenuvši zaostatak od 12 koševa. James Harden najzaslužniji je za trijumf Rocketsa, a ubacio je 12 od svojih 29 koševa u posljednjoj četvrtini. Kod Bobcatsa, kojima je ovo bio rekordni uzastopni 15. poraz kod kuće, rekord karijere upisao je Kemba Walker s 35 koševa.