Noæ bez najboljih momèadi u NCAA ligi

Noæas se u NCAA ligi po prvi puta ove sezone dogodila situacija da na parket nije izašla niti jedna od najboljih 25 ekipa lige. Ukupno je odigrano 17 utakmica i nije bilo veæih iznenaðenja.

Florida State – CSU 76:51
(White 20p, 7sk; Martin 13p, 8sk)

Oèekivalo se da æe ovo biti jedna od zanimljivijih utakmica veèeri, no Florida je fantastiènim prvim poluvremenom riješila susret u svoju korist. Nedugo nakon poèetka utakmice Florida kreæe u seriju 20-2 i veæ nakon 10 minuta igre ima prednost 25:7. Nastavili su u brzom ritmu te do isteka 20. minute veæ imali rezultat na semaforu 45:18. Drugo poluvrijeme svelo se tek na odraðivanje posla i konaèan rezultat glasio je 76:51.

Pobjednike je predvodio Okaro White sa 20 poena i 7 skokova, 13 poena ubacio je Michael Snaer, dok su po 12 ubacili James i Gibson. Charleston je imao samo dvojicu dvoznamenkastih košarkaša, po 13 poena ubacili su Saah Nimley i Kelvin Martin.

Detroit – St. John’s 69:63
(McCallum 21p, Simon 30p; Harkless 19p, 11sk)

Utakmica je poèela sveèano, domaæini su svoj parket posvetili Dicku Vitaleu, trenutno analitièaru ESPN-a koji je bio trener Detroita od 1973. do 1977. godine. Danas je proslavio 32. godinu od poèetka rada za ESPN te mu je Detroit na ovaj naèin iskazao veliku èast. Serijom 8-0 Detroit otvara utakmicu i odmah nameæe svoj ritam. Iako se St.John’s nakratko uspio približiti i èak prijeèi u vodstvo, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 32:21 za domaæine. U drugom dijelu igre St. John’s nije uspio ozbiljnije zaprijetiti te je Detroit upisao svoju 4. pobjedu sezone.

Do pobjede ih je vodio dvojac Ray McCallum i Chase Simon koji su postigli 21, odnosno 20 poena. Gostujuæa ekipa odigrala je samo sa 7 igraèa od kojih je najbolji bio Moe Harkless sa 19 poena i 11 skokova.