Tuesday, April 23, 2024

Noæ bez veæih iznenaðenja u NCAA ligi

Nakon što je gotovo cijeli prošli tjedan igrano oko 20 utakmica dnevno, noæas je u NCAA ligi odigrano èak 98 susreta u kojima smo vidjeli veæinu najboljih ekipa lige.

NCAA liga, divizija I, 17.12.2011:

North Carolina State – Syracuse (1) 72:88
(Waiters 22p; Williams 25p)

Sveuèilište Syracuse, po novom rangiranju prva momèad lige, ostvarilo je svoju 11. pobjedu u isto toliko susreta. Na poèetku utakmice domaæini su nešto bolje zaigrali te ostvarili prednost 12:4 i to zadržali sve do pred kraj prvog poluvremena kada Syracuse rade preokret i serijom 20-0 preokreæu susret u svoju korist. Na poluvrijeme se odlazi prednošæu Syracusea 47:33. Poèetak drugog dijela ponovno pripada domaæinima koji se vraæaju u utakmicu i vrlo brzo uspijevaju poravnati rezultat na 50:50, ali Syracuse ponovno ubacuje u višu brzinu i 5 minuta prije kraja ima prednost od 10 poena razlike što su znali saèuvati i još dodatno poveæati.

Prvu momèad lige predvodio je Dion Waiters sa 22 poena, 21 poen ubacio je Kris Joseph, a 16 poena upisao je Scoop Jardine. Kod poraženih najbolji je bio C.J. Williams koji je upisao 25 poena.

BYU – Baylor (7) 83:86
(Jones 28p, 8sk; Davies 18p, 13sk)

BYU je bio veoma blizu iznenaðenja i opasno su prijetili neporaženom Bayloru, ali ipak im nisu uspjeli nanijeti prvi poraz sezone. Prvih 10 minuta susreta Baylor je proveo u vodstvu, dok je drugih 10 pripalo domaæinima koji su u jednom trenutku imali i 13 poena prednost (41:28), ali Baylor do poluvremena dostiže tu prednost na 42:38. U drugom dijelu slièna situacija samo s obrnutim ulogama. BYU prvih 10 minuta ima prednost, dok sredinom drugog dijela Baylor preokreæe rezultat u svoju korist. U posljednju minutu ulazi se sa prednošæu od samo jednog poena za Baylor. Perry Jones uspio je pospremiti jedan promašeni šut svog suigraèa za prednost od 3 poena, 20 sekundi prije kraja. BYU je imao još dvije prilike, ali niti jedan šut za tri poena nije prošao kroz obruè te je Baylor upisao svoju 9. pobjedu sezone.

Prvo ime susreta oèekivano je bio Perry Jones koji je upisao 28 poena i 8 skokova, dok je veliku pomoæ imao u Bradyju Heslipu koji je ubacio 18 poena. Za BYU Brandon Davies postigao je 18 poena i uhvatio 13 skokova, a isti broj poena ubacio je i Marr Carlino.

Hrvati u NCAA:

Šestorica Hrvata našla su se na parketima noæas, ali bez nekih znaèajnijih uèinaka. Branimir Mikuliæ (High Point) igrao je 30 minuta u porazu svoje ekipe 59:79 od Marshalla i uspio postiæi 4 poena i 6 skokova. Sandi Marciuš (Purdue) je u porazu 65:67 od Butlera igrao 13 minuta i postigao 4 poena i 4 skoka.

Sedam minuta na parketu dobio je Antonio Kalpiæ (Campbell) koje je iskoristio za 1 poen i 2 skoka. Miloš Kneževiæ (Bradley) postigao je 5 minuta i 1 skok za 5 minuta igre. Bez postignutih poena ostali su Hrvoje Vuèiæ (Valparaiso) i Igor Premasunac (Utah State), no oni su svaki dobili po tek 2 minute na parketu.