Nova MVP predstava Russella Westbrooka, Leonard i Spursi demolirali Cavalierse

Russell Westbrook imao je novi triple-double u odličnom povratku protiv Dallas Mavericksa. Spursi su ostvarili laganu pobjedu protiv Cavsa na domaćem terenu, Memphis je izgubio još jedan susret, dok su Jazzeri bili bolji od Pelicansa.

Toronto Raptors – Orlando Magic 131:112

Raptorsi su napokon pronašli pravu formu. Predvođeni DeMarom DeRozanom koji je ubacio 36 poena Raptorsi su upisali šestu pobjedu zaredom i 45. pobjedu u sezoni. Cory Joeseph je imao svoj prvi double-double u karijeri, a Raptorsi su u prvom poluvremenu imali 16 poena prednosti. U četvrtoj četvrtini još više su povećali prednost i osigurali pobjedu.

New York Knicks – Detroit Pistons 109:95

Nakon pet poraza zaredom Knicksi su napokon upisali pobjedu. Derrick Rose i Kristaps Porzingis predvodili su domaćine do pobjede, ubacili su 27 odnosno 25 poena. Detroit Pistons su izgubili četvrtu utakmicu zaredom i sve su dalje od doigravanja, sada zaostaju 1 ½ utakmicu za osmim mjestom kojeg drži momčad Miami Heata.

San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers 103:74

U derbiju večeri Spursi su se poigrali s aktualnim prvacima Cavaliersima. Izgubili su drugu utakmicu zaredom i sada su pola utakmice iza Bostona na prvom mjestu Istočne konferencije. LeBron James je zbog jednog udaraca napustio susret u trećoj četvrtini i nije se vraćao. Cleveland je samo u drugoj četvrtini ubacio preko 20 poena, a u ovoj utakmici ubacili su najmanje poena ove sezone u jednoj utakmici.

Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 91:92

Po prvi put u 17 godina Dalas Mavericksi će imati negativan omjer na kraju sezone. Predvođeni odličnim Russellom Westbrookom koji je upisao svoj treći triple-double s 37 poena, 13 skokova i deset asistencija i koji je ubacio 12 od posljednjih 14 poena Thundera. Dallas je imao veliku prednost, ali u završnici Thunder je napravio seriju 14:0, a Westbrook je pogodio šut za pobjedu 13 sekundi prije kraja. Sada imaju sedam pobjeda u posljednjih devet utakmica.

Mavericks:
Wesley Matthews (15p)
Nerlens Noel (15p, 8sk, 4ukr)
Yogi Ferrell (13p, 5as, 3ukr)
Devin Harris (12p, 6sk)

Thunder:
Russell Westbrook (37p, 13sk, 10as, 6izg)
Victor Oladipo (15p, 9sk)
Taj Gibson (13p, 6sk)

Sacramento Kings – Memphis Grizzlies 91:90

Četvrti poraz zaredom Memphis Grizzliesa. Darren Collison je ubacio dva ključna slobodna bacanja. Memphis je sada na sedmom mjestu Zapadne kofnerencije. Izgubili su svoje dobro mjesto pošto su u posljednje vrijeme u jako lošoj formi. Zaostaju 2 ½ utakmice za Oklahomom na šestom mjestu.

Utah Jazz – New Orleans Pelicans 108:100

Jazzeri su upisali 45. pobjedu u sezoni. Antohony Davis je imao vrhunsku večer, ali nije mogao sam protiv Utaha. Nakon što je Rudy Gobert izjavio kako se neki igrači dovoljno ne trude, on se odmah poslije toga ispričao, ali očito da je to ostavilo traga na igračima i sinoć su odigrali dobru utakmicu.