Novi double-double Šarića, Anthony pogodio za pobjedu Knicksa

Carmelo Anthony pogodio je šut za pobjedu protiv Sixersa. Dario Šarić je opet odigrao dobar susret i upisao je double-double. Kingsi i Pelicansi su izgubili svoje susrete, a Warriorsi su osigurali doigravanje. Drugi put zaredom osiguravaju u veljači.

Orlando Magic – Atlanta Hawks 105:86

Novi igrač Magica Terrence Ross odigrao je sjajnu utakmicu protiv Hawksa. Ubacio je 24 poena i zajedno  Aaronom Gordonom izmučio obranu Hawksu. Magic je na poluvrijeme otišao s tri poena prednosti, a onda su u trećoj četvrtini pobijedili 31:19 što im je osiguralo mirniju završnicu. U četvrtoj četvrtini ta se prednost još povećala i na kraju je Orlando pobijedio Hawkse uvjerljivo.

Sacramento Kings – Charlotte Hornets 85:99

Zbog izostanka Codyja Zellera Fran Kamisnksy III. sve više dobiva priliku. On to dobro iskorištava. Sinoć je ubacio 23 poena i 13 skokova i pomogao svojim Hornetsima prekinuti niz od pet poraza zaredom. Ovo je bila tek druga pobjeda u posljednjih 14 utakmica. Kingsi nisu mogli ništa napraviti u napadu, a u drugom poluvremenu Hornetsi su imali i 23 poena razlike. Sacramento je pobijedio posljednjih pet od šest utakmica, ali sada zaostaju 1 ½ za osmim mjestom kojeg čuvaju Nuggetsi.

New York Knicks – Philadelphia 76ers 110:109

Sjajnu utakmicu odigrao je Carmelo Anthony koji pogodio šut za pobjedu 0,3 sekunde prije kraja utakmice. Ubacio je 37 poena u ovoj pobjedi. Dario Šarić odigrao je još jednu jako dobru utakmicu, imao je novi double-double. Knicksi su u ovoj utakmici imali i 17 poena razlike, ali Phila je umalo uspjela preokrenuti sve. Jahlil Okafor ubacio je nekoliko ključnih poena u posljednjim trenutcima susreta, ali je Melo imao zadnju riječ.

Miami Heat – Indiana Pacers 113:95

Sjajnim drugim poluvremenom Miami je upisao novu pobjedu. Paul George nije imao svoju večer u redovima Pacersa, a također je i izbačen s utakmice zbog dvije tehničke u trećoj četvrtini. Miami je posljednjih 16 minuta nadigrao Pacerse 42:22. Pobijedili su 16 od zadnjih 18 utakmica i sada su samo 1 ½ utakmicu od osmog mjesta kojeg drže Pistonsi. Miamiju je ovo treća pobjeda zaredom, dok su Pacersi upisali sedmi poraz u posljednjih osam utakmica.

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 96:83

Svoju prvu utakmicu u novom dresu odigrao je i Nerlens Noel. Ubacio je devet poena i uhvatio deset skokova. Anthony Davis je imao vrhunsku večer ubacivši 39 poena i 14 skokova, ali nije mogao sam. U drugom poluvremenu Pelicansi su ubacili samo 34 poena. DeMarcus Cousins je u prvom poluvremenu imao problema s osobnim. Pelicansi su odigrali drugu utakmicu zaredom s 20 izgubljenih lopti. Imali su problema s tricom koju su šutirali 5/24 i slobodnim bacanjima Cousinsa i Davisa, samo 8/17.

Jrue Holiday (18p, 7sk, 6as)
DeMarcus Cousins (12p, 15sk, 6as, 3ukr, 7izg)

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls 99:117

Cavsi su ovaj susret igrali bez LeBrona Jamesa i pokazali su koliko su ranjivi kada na terenu nije njihov najbolji igrač. Bullsi su tu priliku iskoristili i upisali uvjerljivu pobjedu. Susret je odlučila treća četvrtina koju su Bullsi pobijedili rezultatom 34:20. Bullsi sada imaju jednu pobjedu iznad omjera .500 i imali su sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama.

Houston Rockets – Minnesota Timberwolves 142:130

U raspucavanju Rocketsi su bili bolji od Timberwolvesa. Obje momčadi su ubacivale trice ili više poena u svakoj četvrtini, osim gostiju koji su samo u prvoj ubacili 28. Rocketsi su imali osam igrača s dvoznamenkastim brojkama dok je Minnesota imala šest igrača. Domaćini su pokušali čak 58 trica, od kojih su 22 ušle. Ovo im je druga pobjeda zaredom.

Golden State Warriors – Brooklyn Nets 112:95

Warriorsi su ovaj susret igrali bez Kevina Duranta. Klay Thompson i Stephen Curry bili su raspoloženi u ovom susreti i predvodili su Warriorsi do pobjede, a također su osigurali i doigravanje. Drugi put zaredom osigurali su doigravanje u veljači.