Novi poraz Cavsa, rekord karijere Davisa

Prvi susret subotnje večeri donio nam je dvoboj Pacersa i Sunsa; slavili su gosti sa Zapada uvjerljivom pobjedom 106:83, a predvodio ih je as s klupe Gerald Green koji je za 22 minute zabio 23 poena. Pacersi su gotovo cijelu utakmicu igrali bez centra Roya Hibberta (uganuće gležnja), a naš Damjan Rudež je zabio 4 poena u 16 odigranih minuta.

Chris Bosh je odigrao najbolju utakmicu sezone u pobjedi Heata nad Magicom (99:92); zabio je 32 poena, uz 10 uhvaćenih skokova, a pridružio mu se Mario Chalmers s 24 poena i 8 dodavanja. Kod Orlanda je najbolju utakmicu karijere odigrao centar Nikola Vučević koji je zabio 33 poena, uz 17 uhvaćenih skokova.

Novi poraz Cavaliersa, sada već 4. zaredom, nanijeli su im Toronto Raptorsi, vodeća momčad Istoka (110:93). Iako su domaći Cavsi odlično započeli utakmicu i dobili prvu četvrtinu 34:21, do kraja susreta je igrala samo jedna momčad. Raptorse je predvodio fantastični Lou Williams koji je  s klupe zabio 36 poena, a odlični su bili Kyle Lowry (23 poena, 8 dodavanja) i DeMar DeRozan (21 poen).

13. uzastopni poraz na otvorenju sezone 76ersima su pružili New York Knicksi (91:83). Kod napokon pobjedonosnih Knicksa najviše je zabio Carmelo Anthony (25 poena), dok je kod 76ersa odličan bio rookie centar Nerlens Noel (17 poena, 12 skokova).

Derbi Texasa između Rocketsa i Mavericksa otišao je na stranu domaćina koji su predvođeni Hardenom (32 poena) stigli do velike pobjede (95:92). Kod Mavericksa je najgoru utakmicu sezone odigrao Dirk Nowitzki (4/18 šut, 11 poena). Odličan je u redovima Rocketsa bio Patrick Beverly koji je zabio 20 poena, uz 6 pogođenih trica.

DeMarcus Cousins nastavlja briljirati u dresu Sacramento Kingsa; u pobjedi (113:101) na gostovanju kod Timberwolvesa je zabio 31 poen, uz 18 uhvaćenih skokova i odličan šut 11(15. Kod poraženih domaćina treba naglasiti odličnu utakmicu rookieja Andrewa Wigginsa koji je zabio 29 poena.

Washington Wizardsi su svladali Milwaukee Buckse u gostima (111:100), a predvodio ih je Paul Pierce koji je za 28 minuta upisao 25 poena i 10 skokova. John Wall mu je pomogao s 19 poena i 9 dodavanja, a kod Bucksa je najviše zabio Brandon Knight (27 poena).

Aktualni prvaci NBA lige s lakoćom su se obračunali s Brooklyn Netsima; kod kuće su ih svladali 99:87, a predvodio ih je Tony Parker s 22 poena i 7 dodavanja; odlični su bili i Danny Green (21 poen, šut 8/10), Kawhi Leonard (21 poen, 9 skokova) i Tim Duncan (7 poena, 10 skokova, 7 dodavanja). Kod Netsa je najviše zabio Deron Williams (24 poena), a naš Bojan Bogdanović se nije iskazao (2 poena, šut 0/7).

Zadnju utakmicu večeri obilježila je partija karijere Anthonyja Davisa koji je momčad Utah Jazza razbio s 43 poena i 14 skokova. Jazzerima nije pomogla ni odlična utakmica Gordona Haywarda (31 poen) i Treya Burkea (20 poena)