Novi poraz Miamija, Clippersi i Spursi nastavili niz

Peti poraz u posljednjih šest utakmica košarkaši Miami Heata pretrpjeli su na domaćem parketu od Denver Nuggetsa sa 111:107.

Kako se doigravanje bliži aktualni prvaci djeluju sve raštimanije, a njihovu su novu slabu večer iskoristili Nuggetsi koje je predvodio Kenneth Faried s 22 koša i 9 skokova. Nuggetsi su u prvoj četvrtini zaostajali čak 14 koševa, da bi se vratili u egal prije poluvremena, a onda treću četvrtinu dobili 38:23. Smanjio je Miami na minus 3 u posljednjoj četvrtini, ali dalje nije išlo. Ray Allen je predvodio strijelce Heata s učinkom sezone od 22 koša, dok je LeBron James susret završio s 21 košem, 6 asistencija i 6 skokova. Dwyane Wade ubacio je 19 koševa uz šut iz igre 8/18.

Los Angeles Clippersi nastavili su pobjednički niz na gostovanju kod Utah Jazza. Desetu uzastopnu pobjedu slavili su rezultatom 96:87 i tako i službeno “džezere” eliminirali iz borbe za doigravanjem. Blake Griffin bio je najbolji strijelac susreta s 20 koševa, dok je Chris Paul dodao 18 koševa i 7 asistencija za Clipperse. Kod Ute su Trey Burke i Derrick Favors postigli po 18 koševa svaki.

Indiana Pacersi nanijeli su Philadelphia 76ersima 19. uzastopni poraz i 15. uzastopni u njihovom Wells Fargo Centeru. Ukoliko u subotu navečer izgube kod kuće od Memphisa, izjednačit će negativni klupski rekord od 20 uzastopnih poraza. Paul George ubacio je 25 koševa za Pacerse, David West dodao je 18, dok je Lance Stephenson ubacio 13 koševa i uhvatio 12 lopti pod obručima.

Portland Trail Blazersi prekinuli su negativan niz od četiri uzastopna poraza na gostovanju u New Orleansu iako su igrali bez ozlijeđenog LaMarcusa Aldridgea (leđa). Damian Lillard zabio je 16 od svojih 27 koševa u posljednjih šest minuta, a Trail Blazersi su slavili pobjedu 111:103. Portland je pogodio 14 trica, a prednjačili su Nicolas Batum i Dorell Wright, svaki s 4 pogođena dalekometna šuta. Veliku večer kod Pelicansa imao je Anthony Davis s 36 koševa i 9 skokova.

San Antonio Spursi lakoćom su se u svom AT&T Centeru obračunali sa Los Angeles Lakersima i slavili su sa 119:85 svoju devetu uzastopnu pobjedu. Spursi nakon četvrte minute utakmice više nisu zaostajali, a njihovu ujednačenu momčad vodio je Danny Green s 15 koševa. Petoricu rezervnih igrača s dvoznamenkastim brojem koševa vodio je Matt Bonner s 13 koševa i 10 skokova. San Antonio je pobjedom zadržao najbolji omjer lige (49-16), ispred Indiane i Oklahoma Cityja koji su na omjeru 48-17. Lakersima je ovo bio peti poraz u zadnjih šest utakmica, a predvodio ih je Pau Gasol s 18 koševa i 11 skokova.