Novo slavlje Jazza, Bogdanović pružio skromniju partiju

Do nove pobjede, svoje 15. u posljednjih 16 dvoboja, stigli su košarkaši Utah Jazza na gostovanju kod Indiana Pacersa rezultatom 95:103.

Prvo poluvrijeme donijelo nam je u potpunosti izjednačen dvoboj, Jazz je imao rezultatsku kontrolu, ali su Pacersi do kraja poluvremena došli do egala i rezultata 47:47.

Iako je večeras imao nešto skromnije izdanje, Bojan Bogdanović je pri rezultatu 60:61 za svoju momčad vezano pet poena, što je donijelo bitan odmak u utakmici malih razlika. Do kraja 3/4 uspjeli su Jazzeri preko Clarksona sačuvati prednost te u posljednju dionicu ući s 68:75.

Domaćini su na šest minuta do kraja izjednačili, ali je tada Bogdanović ponovno odigrao važnu rolu poenima i dodatkom te ubrzo tricom za 85:91. Bila je to prednost koju je Jazz sigurno sačuvao te zasluženo slavio 95:103.

Donovan Mitchell bio je na rubu triple doublea s 27 poena, 9 skokova i 11 asistencija. I u skromnijem nastupu Bojan Bogdanović je ubacio 18 poena, a šut iz igre bio mu je 5/14. Uz to, Babo je uhvatio 5 skokova te podijelio 2 asistencije. Sabonis je bio najbolji kod Pacersa s 20 poena i 9 skokova.

Jazz je i dalje prva momčad Zapada s omjerom 19:5, dok Indiana sada ima po 12 pobjeda i poraza.