Thursday, April 25, 2024

Novo slavlje Wisconsina i Mississippija

Noæas su 42 ekipe nastupile u NCAA ligi, od èega samo 3 koje pripadaju “elitnoj” skupini Top 25. Sve tri ostvarile su nove pobjede bez veæih poteškoæa.

NCAA, divizija I, 13.12.2011:

Milwaukee – Wisconsin (15) 54:60
(Meier 15p, 6sk; Berggren 17p, 9sk)

Obje ekipe u susret su ušle s 8 pobjeda i 2 poraza te se oèekivala neizvjesna utakmica. Wisconsin je odmah od poèetka preuzeo prednost koju je uspio saèuvati sve do kraja susreta. Nakon 13 minuta igre prvi puta su došli do dvoznamenkaste prednosti (18:8), koju su ubrzo poveæali i na 14 poena. Ta je prednost ostala sve do sredine drugog poluvremena kada Milwaukee radi seriju 16-1 i dolazi na samo 2 poena zaostatka, ubrzo i izjednaèava rezultat ali ne uspijeva prijeæi u prednost. Tri minute prije kraja Wisconsin odlazi na 5 poena prednosti i mirno privodi susret kraju.

Pobjednike su predvodili Jared Berggren sa 17 poena i 9 skokova i Ryan Evans sa 16 poena i 8 skokova. Ponovno niti minute na parketu nije dobio naš Duje Dukan. Kod Milwaukeeja možemo istaknuti Tonyja Meiera sa 15 poena i 6 skokova.

Mississippi State (16) – Florida Atlantic 75:68
(Bost 22p, Hood 19p, 10sk; Taylor 20p)

Mississippi, 16. momèad lige ušla je u ovaj susret kao veliki favorit i na kraju uspjela ostvariti pobjedu, no bilo je teže nego oèekivano. Poèetak susreta ipak je drugaèije sugerirao, domaæini su veæ nakon 7 minuta imali prednost od 11 poena razlike (15:4) i èinilo se da æe doæi do lagane pobjede. No Florida se nije predavala, uspjeli su na poèetku drugog dijela igre doæi do zaostatka od samo 2 poena, a toèno na sredini drugog poluvremena uspjeli su i preuzeti prednost (55:54). Ipak, Mississippi se ponovno odvaja na 5 poena prednosti i to uspjevaju saèuvati do kraja za konaèan rezultat 75:68.

Pobjednike je predvodio dvojac Dee BostRodney Hood. Bost je upisao 22 poena, a Hood 19 poena i 10 skokova. Kod Floride najbolji je bio igraè s klupe, Raymond Taylor koji je ubacio 20 poena.