Nowitzki najzaslužniji za pobjedu Mavsa, Hawksi bolji od Lakersa

Sinoæ je u NBA ligi odigrano 13 utakmica, uz pet gostujuæih pobjeda igraèa Wizardsa, Mavsa, Sunsa, Heata i Oklahome.

Hawksi su na domaæem terenu uvjerljivo porazili vodeæu momèad lige, Lakerse. Najzaslužniji za pobjedu bili su Joe Johnson sa 25 koševa, od toga je 16 ubacio u drugom poluvremenu uz 8 asistencija i Maurice Evans sa 18 koševa. U redovima Lakersa najefikasniji bili su Kobe Bryant sa 28 koševa i Pau Gasol sa 16 koševa i 11 skokova.

Nakon utakmice Pau Gasol je izjavio: “Razoèaran sam kako igramo, daleko smo kvalitenija momèad od veæine momèadi u ligi, ali jednostavno to ne pokazujemo na terenu.”

Mavsi su ostvarili gostujuæu pobjedu nad Memphisom nakon produžetaka. 45 sekundi prije kraja utakmice Dirk Nowitzki je izjednaèio rezultat (90-90) i osigurao Mavsima produžetak, s druge strane Randolph, Mayo i Gay su promašili šuteve koji bi im donijeli pobjedu. Nowitzki je ponovno ušao slabo u utakmicu, potkraj treæe èetvrtine je ubacio tricu i to mu je bio tek deveti koš na utakmici. Utakmicu je završio sa 28 koševa, od toga ih je 18 ubacio u posljednjih 11 minuta, uz 5 skokova i 6 asistencija.  Jason Terry je ubacio 29 koševa uz 6 asistencija, a dvojica igraèa upisala su double double Jason Kidd (12k i 10a) i Caron Butler (11k i 13sk). Memphis je predvodio Zack Randolph sa 24 koševa i 12 skokova.

Nakon utakmice Zack Randolph je izjavio: “Bila je to teška utakmica, bili smo bolja momèad tokom cijele utakmice. Ali jednostavno nismo u stanju utakmice završiti u svoju korist.”