Friday, July 1, 2022

Nuggetsi poravnali protiv Clippersa, odličan nastup Zupca

Nakon što su Raptorsi izjednačili protiv Celticsa, isto su učinili i Nuggetsi u dvoboja protiv Clippersa. Momčad iz Denvera furiozno je ušla u drugu utakmicu serije i već na kraju prve četvrtine došla do ogromnih 19 poena prednosti, što ekipa Doca Riversa nije mogla dostići do kraja susreta.

Dvoboj je do posljednjeg sučevog zvižduka bio jednosmjeran, bez da su Clippersi uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Nuggetsi su slavili rezultatom 110:101. Sjajni Nikola Jokić ubacio je 26 poena uz šut iz igre 10/17 (trica 4/5) te čak 18 skokova i 4 asistencije. Jamal Murray postigao je 27 poena i podijelio 6 asistencija.

Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac izvrsno je iskoristio 20 dobivenih minuta u dresu Clippersa. Za to vrijeme je ubacio 15 poena i uhvatio 9 skokova uz šut iz igre 6/8. Paul George je za 42 minute postigao 22 poena.

Treća utakmica ove iznimno zanimljive serije bit će odigrana u noći s utorka na srijedu u 3:00 sata.