NUGGETSI RAZBILI BUCKSE!

PREGLED NBA VEČERI ⏳

Sjajna utakmica je odigrana u Denveru, i pomalo iznenađujuće razbijanje Bucksa koji su u odličnoj formi i sigurno su htjeli potvrditi da nisu samo najbolja momčad Istoka, već i cijele lige.

Nuggetsi u lošijem trenutku u sezoni pokazuju pravi karakter i uzimaju pobjedu 129:106.

Krenulo je frcajući sa svih strana pa je prva četvrtina završila 38:37 za Buckse. Obrane nisu mogle ništa obranit, a dok smo kod Nuggetsa navikli na to, bilo je malo čudno vidjeti Buckse tako ranjive.

Lopez se borio sa faulovima, a i živcima reagirajući na baš svaku odluku sudaca.

Giannis je radio što je htio i zakucavao je kroz poroznu obranu Nuggetsa, dok je lijepo bilo vidjeti i Jokića da je krenuo agresivno, pogotovo pored “Twin Towersa”, mada se mučio sa tricom na kojoj su ga Bucksi svjesno puštali. Nisu ga ni udvajali, ali je uspio skupit 31 poen, 6 skokova, 11 asistencija i 1 ukradenu loptu (10-20 FG, 1-6 3PT, 10-11 FT), a pratio ga je sinoć sjajni Murray sa 25 poena, 6 skokova i 9 asistencija (9-19 FG, 5-10 3PT).

Kod Bucksa se Giannis u potpunosti ugasio u drugom dijelu kao i ostatak ekipe pa je završio sa 31 poenom (24 u prvom dijelu, 11-14 FG), 9 skokova, 4 asistencije i 4 ukradene lopte (13-22 FG, 0-3 3PT).

Ključ pobjede se dogodio u trećoj četvrtini koju Denver pobjeđuje 34:19 i ukupno 66:40 u drugom dijelu.

Jokić sada vodi 7-4 protiv Giannisa u međusobnim dvobojima.

76ersi se muče bez Hardena, treći poraz u zadnje četiri utakmice, sinoć protiv Sunsa 125:105. Embiid (28/10/4, 2 blokade, 8-19 FG, 1-4 3PT) je sinoć bio dobro limitiran i napokon zadržan ispod 30 poena od obrane Sunsa, pa je Phillu predvodio nepredvidljivi Maxey (37/7/3, 14-19 FG, 7-11 3PT).

Kod Sunsa koji su igrali bez Aytona najbolji Booker sa 29 poena i 5 asistencija (9-18 FG) i Byombo sa 17 poena, 13 skokova i 5 blokada.

Utakmica je bila izjednačena do početka zadnje četvrtina kada Sunsi odlaze na 26:11 seriju i tu rješavaju pitanje pobjednika.

Kingsi ruše sve pred sobom, 121:113 pobjeda protiv Jazza u novoj napadačkoj poslastici. Ovoga puta su imali šest dvocifrenih igrača, a predvodili su ih Sabonis (16/15/7, 7-14 FG, 1-1 3PT), Huerter (27/7/4) i Murray sa 22 poena, dok je kod Jazza najbolji bio Kessler sa 31 poenom i 11 skokova.

Kod Jazza nisu igrali Markkanen, Clarkson i Sexton, a kod Kingsa Fox.

Brooklyn je razvalio Heat 129:100. Time se nastavljaju toplo-hladne predstave momčadi s Floride. Claxton (14/10/4, 3 blokade, 6-7 FG), Cam Johnson sa 23 i Bridges (27/3/7, 2 ukradene, 7-19 FG) su predvodili Netse do pobjede, dok su kod Heata najbolji bili Strus i Herro sa 23 poena svaki.

Ovo je bila izravna borba za 6. mjesto Istoka koje spašava od Play-In trurnira, a Netsi su serijom 31:6 u trećoj četvrtini prelomili susret.

Čudnim rezultatima nema kraja, pa su tako Pelicansi razbili Clipperse na njihovom terenu 131:110. Murphy je imao 32 poena (11-14 FG, 10-11 3PT), McCollum (21/8/8, 8-15 FG) i Ingram (32/4/14, 12-22 FG, 3-5 3PT). Leonard je sa 12 poena (4-16 FG, 0-6 3PT) imao jako lošu partiju s kojom se uklopio u sivilo svoje ekipe, a Zubac je završio sa 13 poena, 5 skokova, 2 aaistencije i 2 blokade (6-7 FG).

Pelicansi su sa 21 pogođenom tricom sinoć izjednačili rekord franšize, a šutirali su ih nestvarnih 61.8% i sada imaju četiri pobjede u nizu i drže deveto mjesto Zapada.

Hawksi su utakmicki bez ikakve obrane svladali Pacerse 143:130. Murray sa 20 poena i 12 asistencija, Collins sa 21 poenom i Capela sa 17 poena i 17 skokova su ih predvodili do pobjede, a čak su osmorica igrača imala dvocifren broj poena u pobjedničkoj ekipi. Kod Pacersa je najbolji bio Nwora sa 33 poena (zabio 25 u jednoj četvrtini). Pobjedom su zadržali osmu poziciju na Istoku.