Nuggetsi svladali Cavalierse, odličan Bogdanović

Dallas Mavericksi su u prvom susretu večeri s lakoćom svladali Charlotte Hornetse u gostima 108:87. Izbalansirani napad Mavsa donio im je odličnu pobjedu u gostima, a najviše je zabio Monta Ellis (18 poena), dok je vrlo dobru utakmicu odigrao i Chandler Parsons (17 poena, 9 skokova, 6 dodavanja).

Vanjska linija Nuggetsa uništila je Cavalierse te gostima donijela veliku pobjedu protiv favoriziranih domaćina (106:97). Afflalo je zabio 23 poena, a pridružio mu se Lawson s 24 poena i 12 dodavanja. Kod poraženih Cavsa četiri igrača su zabila preko 20 poena; James (22), Irving (20), Love (20) i Waiters (20).

Markieff Morris je zabio rekord karijere 30 poena i odveo Sunse do pobjede na gostovanju kod Boston Celticsa (118:114). Morrisu je najviše pomogao Goran Dragić s 22 poena i 7 dodavanja, dok je kod Celticsa najviše zabio Jeff Green (28 poena).

Bojan Bogdanović je po drugi puta ove sezone bio najbolji igrač u redovima Netsa (22 poena, 8/11 šut, 4/5 trica), ali ipak nije bilo dovoljno da se dođe do pobjede zbog očajne obrane i lošeg skoka u drugom poluvremenu. Miami je do odlične pobjede (95:83) stigao na krilima Maria Chalmersa koji je postigao 22 poena.

Nikola Vučević (25 poena, 14 skokova) i Tobias Harris (24 poena) su ponovno bili najistaknutiji pojedinci Orlando Magica u pobjedi protiv Detroit Pistonsa (107:93). Kod poraženih domaćina Butler je zabio 20 poena, a pridružio mu se Jennings s 18 poena i 6 dodavanja.

Memphis Grizzliesi su doslovno pregazili Houston Rocketse u dvoboju dvije najbolje ekipe Zapada; domaćini su do slavlja (119:93) stigli vrhunskim balansom u napadu, čak je sedam igrača zabilo 10 i više poena, a najbolji strijelci su bili Mike Conley (19 poena, 6 dodavanja) i Courtney Lee (15 poena). James Harden je odigrao najgoru utakmicu sezone, zabio je samo 6 poena uz očajan šut 1/8.

San Antonio Spursi su bez većih problema slavili protiv Philadelphia 76ersa koji su izgubili prvih 10 utakmica sezone. Kod aktualnih prvaka najviše je zabio Matt Bonner (18 poena), dok glavne zvijezde nisu igrale zapaženiju minutažu; nijedan igrač iz uže jezgre nije prešao 20 minuta.

Portland je na krilima Aldridgea (22 poena, 9 skokova) i Lillarda (24 poena, 7 dodavanja) stigao do pobjede protiv New Orleans Pelicansa. Kod poraženih gostiju odličan je bio Davis s 31 poenom i 11 skokova, uz odličan šut 14/20.

Zadnja utakmica večeri je otišla na stranu Bullsa koji su u Staples Centru svladali Clipperse 105:89. Jimmy Butler (22 poena, 6 skokova, 8 dodavanaj) i Taj Gibson (20 poena, 5 skokova, 6 dodavanja) su bili najbolji pojedinci susreta.