Obrva monstruoznom partijom predvodio Lakerse do nove pobjede te ušao u povijest Lakersa

Anthony Davis postigao je 40 poena – uključujući 26 postignutih slobodnih bacanja – rekord franšize, a uz to je imao 20 skokova, te je time predvodio Los Angeles Lakerse do pobjede protiv Memphis Grizzliesa rezultatom 120-91.

Ovo je četvrta 40-20 utakmica Davisove karijere i njegova prva od 2016. Posljednji igrač Lakersa kojem je to uspjelo bio je Shaquille O’Neal 2003. godine.

Nije loše za nekoga čiji je status bio upitan dva sata prije utakmice zbog ozljede desnog ramena pretrpljene u nedjeljnoj pobjedi nad Charlotteom. Trener Lakersa Frank Vogel rekao je 90 minuta prije utakmice da nije siguran oko njegovog statusa.

LeBron James dodao je 23 poena za Lakerse, koji su na startu od 3:1, najboljem od 2010. god.

Grizzliesi (1-3) su vodili 65-59 u trećoj četvrtini, na sedam minuta do kraja četvrtine su Lakersi kreirali preokret serijom 27-2.

Ja Morant je bio najbolji kod Grizzliesa s 16 poena, dok je Jonas Valančiunas dodao 14 poena i 11 skokova.