Saturday, April 27, 2024

Odlična forma Šamanića: Novi double-double i slavlje njegove momčadi

Mladi hrvatski košarkaš Luka Šamanić očekivao se nastavlja razvijati u NBA G ligi, čekajući svoju priliku u San Antonio Spursima. Luka je tako noćas odigrao odličnu utakmicu u pobjedi svoj Austin Spursa u dvoboju protiv Lakelanda rezultatom 104:102.

Bila je ovo druga pobjeda Austina u drugoj utakmici sezone, a do nje su stigli velikim preokretom u posljednjoj četvrtini. Iako su u zadnjih 12 minuta ušli sa zaostatkom od -9, uspjeli su ubaciti čak 34 poena te protivnike limitirati na 23 i doći do nove pobjede.

Odličan je bio Luka Šamanić koji je ostvario double double učinak od 23 poena (šut iz igre 7/14) te 10 skokova, na parketu je proveo 28 minuta. Hrvatski košarkaš ubacio je i ključno slobodno bacanje na pet sekundi do kraja susreta. Podsjetimo, u pobjedi protiv Hustlea Šamanić je ubacio 20 poena uz 17 skokova, a novim sjajnim nastupom potvrdio je izvrsnu formu na početku sezone razvojne lige.