Odlični Šarić i Bogdanović, Korver zatrpao Pacerse, Miami nastavio pobjednički niz

Warriorsi su pobijedili nakon što su prošli susret izgubili, Spursi i Cavsi su uzeli pobjede u gostima. Kingsi su bez Cousinsa iznenadili Celticse, a Bogdanović i Šarić su imali dobre večeri unatoč porazima svojih momčadi. 12 pobjeda zaredoma Miamija.

Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers 117:132

Odličan nastup imao je Kyle Korver koji je ubacio najviše poena ove sezone, 29. Cavsi su gubili na poluvremenu, ali su fantastičnom trećom četvrtinom preokrenuli stvar u svoju koristu. Tu četvrtinu su pobijedili rezultatom 40:18.

Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs 103:111

Philadelphia je opet bila bez Joela Embiida, sedum utakmicu zaredom. Bez njega imaju omjer 5-16. Spursi su ovom pobjedom došli do 40 pobjede u sezoni. Osam minuta prije kraja, Phila se približila na 87:85, ali onda gosti prave seriju 16:5 i osiguravaju pobjedu.

Atlanta Hawks – Denver Nuggets 117:106

Hawksi u ovoj utakmici nisu nikako gubili, a ubacili sui  rekord sezone 72 poena na poluvremenu. Atlanta je imala veliko vodstvo na poluvremenu i to vodstvo su držali do kraja utakmice, Nikola Jokić u redovima Nuggetsa ponovno je imao double-double.

Detroit Pistons – Los Angeles Lakers 121:102

Pistonsi su u trećoj četvrtini prelomili utakmicu i poigrali se s Lakersima. Treću četvrtinu pobijedili su rezultatom 36:20. Andre Drummond je ubacio 24 poena, 17 poena, a nije igra četvrtu četvrtinu. Pistonsi su pogodili samo četiri trice, ali zato su u reketu nadigrali Lakerse 70:46.

Brooklyn Nets – Washington Wizards 110:114

11 poraz zaredom Brooklyn Netsa. Wizardsi su oporavili na malo teži način od poraza protiv Cavaliersa. Šest sekundi prije kraja Wizardsi su imali tri poena razlike vodstvo, Bojan Bogdanović je promašio tricu i John Wall je pokupio skok. Wizardsi su tada pogodili još jedno slobodno i odlaze kući s pobjedom.

New York Knicks – Los Angeles Clippers 115:119

Bilo je zanimljivo u New Yorku. U prvoj četvrtini iz dvorane je izbačen i uhićen bivši igrač Knicksa Charles Oakley. Utakmica je bila uzbudljiva i Clippersi su jako dobrom četvrtom četvrtinom uspjeli preokrenuti susreti i upisati devetu pobjedu zaredom protiv Knicksa.

Minnesota Timberwolves – Toronto Raptors 112:109

Raptorsi su u prvom poluvremenu odigrali jako dobru utakmicu. Imali su vodstvo, dobar šut i dobru obranu. U drugom poluvremenu Raptorsi su malo stali, a Wiggins i društvo su se probudili. Preokrenuli su susret i uzeli pobjedu na domaćem terenu, 20 u sezoni.

Milwaukee Bucks – Miami Heat 88:106

12 pobjeda zaredom Miami Heata. Gosti su ovaj susret igrali bez Diona Waitersa koji je zbog ozljede gležnja propustio susret. Jabari Parker ozlijedio je koljeno u trećoj četvrtini i napustio je susret. Bucksi se nadaju kako nije ozbiljnija ozljeda. Miami je nadogradio vodstvo iz prve četvrtine u trećoj i priveo mirno susret kraju.

Memphis Grizzlies – Phoenix Suns 110:91

Memphis je ponovno ušao u sjajnu formu. Pobijedili su tri zaredom, a šest u posljednjih sedam. Držali su Sunse na 33% šuta. Cijeli susret su držali pod kontrolom i nisu izgubili nijednu četvrtinu. Memphisu je ovo bila 33 pobjeda u sezoni, dok su Sunsi upisali 37 poraz.

New Orleans Pelicans – Utah Jazz 94:127

Jazzeri su upisali četvrtu pobjedu zaredom. Joe Johnson bio je glavni u ovoj utakmici. Imao je 27 poena i šest pogođenih trica. Pelicansi nisu ništa mogli, pogotovo u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini ubacili su samo 16 poena, a četvrtoj Jazzeri sui m ubacili 37 poena.

Sacramento Kings – Boston Celtics 108:92

Kingsi su iznenadili Celtics ii prekinuli njihov niz od sedam pobjeda zaredom. Igrali su bez DeMarcusa Cousinsa koji je zbog suspenzije bio na klupi. Kingsi su odigrali vrhunsko drugo poluvrijeme. Pobijedili su 59:43 i dopustili Celticsima samo 39,7% šuta.

Golden State Warriors – Chicago Bulls 123:92

Warriorsi su se poigrali s Chicago Bullsima na domaćem terenu. Cijelu utakmicu su imali pod kontrolom, od prve četvrtine i lagano riješili susret. 138 utakmica zaredom Warriorsi su pobijedili nakon poraza. Uvijek nađu načina da se oporave od poraza, pa je tako bilo i ovaj put.