Saturday, July 27, 2024

Ohio State uvjerljiv, nevjerojatan preokret TCU-a

Zanimljivo je bilo noæas u NCAA ligi, vidjeli smo nekoliko uzbudljivih utakmica s velikim preokretima, od èega se istièe pobjeda sveuèilišta TCU nad UNLV-om.

NCAA liga, divizija I, 14.2.2012:

Minnesota – Ohio State (6) 68:78
(Buford 24p, 8sk, 5a; Williams 1p, 9sk)

Favorizirani Ohio State, ujedno i od danas vodeæa momèad u konferenciji Big Ten upisala je pobjedu nakon nedavnog poraza protiv drugoplasirane momèadi konferencije, Michigan Statea (8). Ohio State je u današnjem susretu protiv Minnesote sredinom prve èetvrtine imao prednost i od 21 poena (35:14) koji su u umanjenom tempu bez veæih poteškoæa uspjeli zadržati do kraja.

Ohio je predvodio dvojac NBA potencijala, Jared Sullinger i William Buford. Buford je upisao 24 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je Sullinger ubacio 23 poena i uhvatio 8 lopti. Kod domaæih je Rodney Williams upisao 21 poen i 9 skokova.

TCU – UNLC (11) 102-97
(Thorns 32p, Cadot 16p, 12sk; Moser 22p, 8sk)

UNLV je 11. momèad lige i u ovaj susret je ušla kao veliki favorit, no TCU je pokazao kako su iznenaðenja moguæa i kako ekipe iz “Top 25” nisu nepobjedive. Ovoga puta za to je bio potreban veliki preokret i jedan produžetak, kao i utakmica karijere Hanka Thornsa.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji pred kraj prvog poluvremena rade seriju 11-0 u kojoj je Mike Moser ugradio 6 svojih poena i odvajaju se na 43:30 te se na veliki odmor odlazi s prednošæu UNLV-a od 5 poena razlike. Drugo poluvrijeme UNLV kreæe silovito i odmah rade seriju 18-5 i odlaze ne 18 poena prednosti, 66:48. Domaæini se ipak nisu predavali, imali su 15 minuta za preokret što su i iskoristili.

Šest minuta prije kraja došli su na jednoznamenkast zaostatak, a nakon još 3 minute su sasvim u igri, smanjuju zaostatak na 81:80. Amric Fields uspio je izjednaèiti rezultat 2 minute prije kraja, a niti jedna ekipa do kraja nije postigla niti jedan poen. TCU je promašio 3 šuta za tri poena, a UNLV jedan šut, takoðer za tri poena.

Veèeras sjajni Hank Thorns otvara produžetak polaganjem i TCU preuzima prednost koju više ne ispušta do kraja susreta. Thorns postiže tricu minutu prije kraja kojom je TCU otišao na 5 poena prednosti te su mirnim izvoðenjem slobodnih bacanja domaæini došli do velike pobjede.

Thorns je odigrao utakmicu karijere, postigao je 32 poena, od èega 8 trica, a uhvatio je još 5 skokova i podijelio 4 asistencije te je najzaslužniji za pobjedu TCU-a. Dobar je bio i J.R. Cadot sa 16 poena i 12 skokova. Kod poraženih su svi iz poèetne petorke zabili 12 ili više poena, a najviše je ubacio Mike Moser, 22 poena, a uhvatio je i 8 skokova.

Hrvati u NCAA:

Od hrvatskih košarkaša, tek je Branimir Mikuliæ odigrao zapaženiju ulogu noæas, dok je Igor Premasunac za Utah State odigrao 4 minute i stigao uhvatiti 2 skoka.

Mikuliæ cijelu sezonu dobiva veliku minutažu od trenera i po utakmici èesto igra i više od 30 minuta. Noæas je protiv Radforda dobio 26 minuta što je solidno iskoristio. Zapoèeo je susret u poèetnoj petorci i upravo je on postigao prvi koš na utakmici, to je bila trica nakon 13 sekundi igre.

Susret je završio s 10 poena i 5 skokova, a njegova je momèad slavila rezultatom 71:62 i time upisala svoju 11 pobjedu sezone, a ima i 16 poraza.