Oklahoma lakoćom protiv Lakersa, Memphisu produžetak protiv Spursa

Košarkaši Oklahoma Cityja slavili su u Staples Centeru u Los Angelesu kod oslabljenih Lakersa 116:101 u jednom od 11 susreta odigranih u petak u NBA ligi.

Lakersi su igrali bez centara Dwighta Howarda i Paua Gasola. Pretrpjeli su šesti uzastopni poraz u ligi, što im se nije dogodilo od oužujka 2007. godine. Predvodio ih je Kobe Bryant s 28 koševa.

• Rekorderi dana

• Koševi: Kevin Durant (42)
  • Asistencije: Greivis Vasquez (13)
  • Skokovi: Tyson Chandler (18)
  • Ukradene lopte: Kyrie Irving (5)
  • Blokade: Andre Drummond (4)

Oklahoma City je lako i jednostavno stigao do uvjerljive pobjede. U drugom poluvremenu su vodili i s 27 koševa. Kevin Durant je ubacio 42 poena, a  već sredinom treće dionice je stigao do brojke od 38 koševa. Gađao je 16/25 iz igre, a dodao je još 8 skokova i 5 asistencija. Russell Westbrook je ubacio 27 koševa uz 7 skokova i 10 asistencija.

Thunderi su se poravnali s L.A. Clippersima na vrhu Zapadne konferencije i u cijeloj ligi. Obje momčadi sada su na omjeru 28-8.

Vrlo zanimljivo bilo je u Memphisu, gdje je istoimeni domaćin svladao San Antonio u produžetku sa 101:98. Grizzliesi su uzvratili Spursima koji su slavili u prvom međusobnom ogledu ove sezone na svom parketu, također u produžetku. Novi susret na rasporedu je u srijedu u San Antoniju.

Tony Parker, najbolji strijelac Spursa s 30 koševa, ubacio je tricu uz sirenu za istek vremena te je utakmica otišla u produžetak. Pogodio je Parker tricu i u produžetku za vodstvo Spursa 98:95, ali je to bio jedini ubačaj gostiju u dodatnom vremenu, koji su u tom periodu gađali 1/10. Još jedan razlog njihovog poraza, trećeg u zadnjih pet utakmica, leži u 18 izgubljenih lopti.

Rudy Gay s 23 koša i Mike Conley s 21 uz 5 asistencija predvodili su Memphis do četvrte uzastopne pobjede. Grizzliesima je isto tako ovo bila prva pobjeda nad San Antonijom nakon pet uzastopnih poraza od Spursa, koji su treći na Zapadu s omjerom 28-11, dok je Memphis četvrti s omjerom 24-10.

Momčadi Brooklyna i Bostona stigle su do petih uzastopnih pobjeda. Brooklyn Netsi su slavili kod kuće protiv Phoenixa 99:79 uz 19 koševa Joea Johnsona i 17 MarShona Brooksa, dok je Boston bio uspješan domaćin protiv Houstona 103:91. Paul Pierce je 16 koševa od ukupno 23 na utakmici postigao u drugom poluvremenu. Kevin Garnett je dodao 17 uz 8 skokova i 4 blokade, a Rajon Rondo 12 uz 8 asistencija. Celticsi su preživjeli seriju Houstona 12-0 u zadnjoj četvrtini, kojom su gosti stigli do zaostatka od samo dva koša. Boston je odgovorio serijom 11-1. James Harden je ubacio 24 koša, a Chandler Parsons 18 za Houston.

Luol Deng postigao je 33 koša, osobni rekord sezone, u gostujućoj pobjedi Chicaga nad New Yorkom 108:101. Knickse je u trećem uzastopnom porazu predvodio Carmelo Anthony s 39 koševa. New York je i dalje drugi na Istoku s omjerom 23-13, a Chicago peti s omjerom 20-14.

Greivis Vasquez s 18 koševa i 13 asistencija predvodio je New Orleans do domaće pobjede nad Minnesotom 104:92, četvrte u nizu za svoju momčad.

Izdvajamo i domaću pobjedu Golden Statea nad Portlandom 103:97. David Lee je postigao 24 koša uz 10 skokova za Warriorse, a Stephen Curry je dodao 22 uz 12 asistencija. Gostima nije pomoglo 37 koševa Damiana Lillarda, što je njegov najbolji učinak karijere. Zabio je 17 u zadnjoj četvrtini, a imao je i šest skokova uz četiri asistencije.