Oklahoma razbila Clipperse, Grizzliesi svladali Hawkse

Prvi susret večeri donio nam je efikasnu predstavu Thundera koji su pred svojim navijačima otpuhali Clipperse s terena rezultatom 131:108. Susret je bio završen nakon tri četvrtine jer su momci iz Oklahome otišli na plus 26. Thunder je imao šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a velike utakmice su odigrali rookie Mitch McGarry s double-double učinkom od 19 poena (šut 8/9) i 10 skokova, te Reggie Jackson s 15 poena (šut 6/6) i 6 asistencija. Kevin Durant nas je navikao na odlične brojke i susret je završio s 29 poena, 19 je ubilježio Russell Westbrook.

Velika trojka Cavaliersa sinoć je odigrala najbolju utakmicu sezone; James je susret završio s 22 poena, 10 skokova i 8 dodavanja, Kevin Love je utrpao 32 poena, uz 10 skokova (trica 7/8), a Kyrie Irving je zabio 28 poena, uz 10 dodavanja i odličan šut 10/15. Lakersi sinoć nisu imali šanse (120:105), Cavaliersi su zabili čak 18 trica, a ukupan šut im je bio na 55 posto.

Grizzliesi su sinoć u tvrdoj utakmici odličnom obranom svladali Hawkse i upisali 10 pobjedu u zadnjih 11 utakmica (94:88). Najbolji pojedinci su bili Mike Conley (21 poen, 6 dodavanja) i Marc Gasol (16 poena, 10 skokova).

Indiana Pacersi su sinoć na gostovanju kod Charlotte Hornetsa iznenadili i stigli do pobjede koju im je donio George Hill šutom za pobjedu 4 sekunde prije kraja (103:102). Klupa Pacersa sinoć je odradila lavovski posao, a najbolji je bio Louis Scola koji je za 25 minuta zabio 15 poena i uhvatio 14 skokova. Naš Damjan Rudež je za 15 minuta zabio 3 poena.

3. pobjedu zaredom ostvarili su sinoć Minnesota Timberwolvesi koji pokazuju o kakvoj se ekipi radi kada su kompletni. Sinoć su slavili na gostovanju u Detroitu (112:101), a 6 igrača ej zabilo 10 ili više poena. Najbolji su bili Kevin Martin (24 poena) Nikola Peković (29 poena) i Andrew Wiggins (28 poena).

Jimmy Butler (27 poena) i Pau Gasol (25 poena, 15 skokova) sinoć su spasili Bullse i donijeli im pobjedu na gostovanju u Orlandu (98:97). Bullsima je ovo bila šesta utakmica u gostima zaredom, a pobjedu im je donio Gasol koji je zakucavanjem devet sekundi prije kraja zabio najbitniji koš utakmice.

James Harden je ponovno trpao za Rocketse (45 poena, 9 skokova, 8 dodavanja, slobodna bacanja 19/23), ali Blazersi su ipak stigli do pobjede (109:98). Damian Lillard s 23 poena i LaMarcus Aldridge s 24 poena bili su najbolji igrači gostiju.

Najgora šuterska i napadačka predstava sezone aktualnih prvaka Spursa nije mogla iznjedriti ništa nego poraz na gostovanju u Torontu (87:82). Raptorse su do pobjede odveli James Johnson (29 poena) i DeMar DeRozan (18 poena).

Koliko su samo puta Phoenix Sunsi izgubili u clutch završnicama ove sezone; sinoć im se isti scenarij dogodio u Sacramentu gdje im je DeMarcus Cousins zabio šut za pobjedu u zadnjoj sekundi utakmice (85:83). Mladi centar Kingsa je bio i najbolji igrač susreta; zabio je 28 poena, uz 12 skokova i šut 13/25.