Oklahoma svladala Wizardse, 14. uzastopna pobjeda Hawksa

Prvi susret bogate NBA večeri otvorili su Charlotte Hornetsi i Miami Heat. Slavila je domaća ekipa u utakmici s malo koševa (78:76), a do pobjede ih je odvela odlična igra u skoku i Kemba Walker s 15 zabijenih poena. Al Jefferson je ponovno ušao s klupe, za 18 minuta je zabio 12 poena. Hornetsima je ovo bila 8. pobjeda u zadnjih 9 odigranih utakmica što ih je dovelo na prag osmog mjesta Istoka.

4. pobjedu zaredom upisali su sinoć Cleveland Cavaliersi protiv Utah Jazza (106:90). Cavse je ponovno do pobjede odvela odlična predstava startne petorke koja je zabila 94, od ukupnih 106 poena. LeBron je skupio 26 poena, 7 skokova i 9 dodavanja, dok je Kevin Love zabio 19 poena, uz 13 uhvaćenih skokova.

U dvoboju dvije najgore momčadi Istočne konferencije, 76ersa i Knicksa, slavili su gosti (98:91) na krilima Carmela Anthonyja koji je zabio 27 poena i uhvatio 11 skokova. Knicksima je ovo druga pobjeda zaredom.

Nezaustavljivi stroj Atlanta Hawksa sinoć je upisao 14. pobjedu zaredom, a pali su Indiana Pacerse (110:91). Ponovno se igralo timski (30 dodavanja na 39 pogođenih šuteva), a najbolji pojedinci u novoj pobjedi su bili Jeff Teague (17 poena, 11 dodavanja) i Al Horford (14 poena, 7 skokova, 5 dodavanja). Naš Damjan Rudež je za Pacerse ubacio 8 poena za 16 minuta igre.

Novu pobjedu pred svojim navijačima upisali su sinoć Detroit Pistonsi svladavši Orlando Magic (128:118). Brandon Jennings je odigrao jednu od najboljih utakmica NBA karijere te je zabio 24 poena, uz čak 21 dodavanje, a pomoglo su mu odlični Andre Drummond (26 poena, 17 skokova) i Greg Monroe (24 poena, 10 skokova).

Odlične utakmice unutarnjeg dvojca Grizzliesa Marca Gasola (26 poena, 7 skokova, 5 dodavanja) i Zacha Randolpha (19 poena, 13 skokova) bile su sasvim dovoljne da domaća ekipa sinoć svlada Toronto Raptorse (92:86) i upiše 30. pobjedu u regularnoj sezoni.

Dallas Mavericksi su sinoć odradili malo jači trening i bez problema svladali najgoru momčad Zapada, Minnesota Timberwolvese (98:75). Chandler Parsons (22 poena) i Dirk Nowitzki (16 poena) bili su jedini dvoznamenkasti u 30. pobjedi momčadi iz Teksasa.

Povratak Anthonyja Davisa vratio je Pelicanse na pravu stazu; New Orleans je sinoć pred svojim navijačima svladao nezainteresirane Lakerse (98:80), a Davis je bio najbolji igrač s 29 poena, 8 skokova i 4 blokade. treba pohvaliti i Erica Gordona koji je sinoć zabio 17 poena, uz 10 dodavanja i 5 skokova.

U najboljoj utakmici večeri gostujuća momčad Oklahome je pred vatrenom publikom Wizardsa došla do nove vrijedne pobjede (105:103 nakon produžetka). Russell Westbrook (32 poena, 8 skokova, 8 dodavanja) i Kevin Durant (34 poena) ponovno su uzeli stvar u svoje ruke i odveli Thunder do pobjede. Westbrook je zabio svih 13 poena Oklahome u produžetku, a sve je začinio šutem za pobjedu u zadnjoj sekundi utakmice.

Večer karijere Erica Bledsoea (33 poena, 10 skokova, 6 dodavanja) te vrhunska partija Isaiaha Thomasa (27 poena) bile su sve što je potrebno Sunsima da svladaju Blazerse (118:113) koji su igrali bez LaMarcusa Aldridgea. Portland je u drugoj četvrtini utakmice gubio čak 25 razlike, ali su nekim čudom sve nadoknadili i čak poveli 110:105 dvije minute prije kraja, ali Bledsoe je sa 7 poena u tom periodu dokrajčio Blazerse.

Jako bitnu i tešku pobjedu upisali su sinoć Brooklyn Netsi na gostovanju u Sacramentu (103:100). Goste je do pobjede odveo centar Brook Lopez koji je susret završio s 22 poena i 6 blokada, a pomogao mu je Jarrett Jack sa 16 poena i 8 dodavanja. Naš Bojan Bogdanović je bio u startnoj petorci Netsa, odigrao je 30 minuta i zabio točno 10 poena.

Zadnji susret večeri donio nam je derbi konferencije Zapad i 17. uzastopnu pobjedu u Oracle Areni za Golden State Warriorse. Sinoć su svladali Houston Rocketse (126:113) kojima nisu pomogla ni 33 poena Jamesa Hardena. Rocketse su sinoć zatrpali Stephen Curry (22 poena, 10 dodavanja) i Klay Thompson (27 poena), a odličan je bio i Draymond Green koji je zabio 18 poena.