Saturday, April 27, 2024

Oladipo pogodio za pobjedu Thundera, Lawson ostvario triple-double u slavlju Kingsa

Thunderi su košem Vicotra Oladipa slavili protiv Wolvesa u susretu kojeg su igrali bez Russella Westbrooka. Hawksi su lagano pobijedili Hornetse, dok su Nuggetsi bili bolji od Mavsa. Raspoloženi Kingsi su se poigrali sa Sunsima.

Atlanta Hawks – Charlotte Hornets 103:76

Hawksi su čitavu sezonu igrali toplo-hladno, ali čini se kako su uhvatili formu u pravo vrijeme. Sinoć su ostvarili četvrtu pobjedu zaredom i osigurali su peto mjesto na Istoku. Hawksi su samo u prvoj četvrtini dopustili preko 20 poena, ali i tu su četvrtinu pobijedili rezultatom 38:26. U prvom poluvremenu Hawksi su šutirali vrhunskih 71%, 24 od 34. U drugom poluvremenu dopustili su samo 32 poena Hornetsima.

Hawks:

Dwight Howard (19p, 12sk)

Hornets:

Jeremy Lamb (21p, 5sk, 2ukr)

Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder 98:100

Prvi put ove sezone Russell Westbrook je odmorio. Billy Donovan je odlučio dati priliku ostalim igračima. Victor Oladipo je predvodio Thundere, a pogodio je i šut za pobjedu šest sekundi prije kraja susreta. Andrew Wiggins je promašio šut za pobjedu sa zvukom sirene. Ovo im je bio peti poraz zaredom. Taj Gibson i Andre Roberson su također odmarali u ovom susretu. Karl-Anthony Towns je imao 26 poena i 12 skokova, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Minnesote.

Dallas Mavericks – Denver Nuggets 91:109

Nuggetsi izgubili utrku s Blazersima za doigravanje. U Dallasu su u pretposljednjoj utakmici sezone pobijedili Maverickse. Druga i četvrta četvrtina su bile sjajne za Nuggetse i ukupno su dopustili samo 34 poena. Mavsima je ovo bio 49. poraz u sezoni i ovo im je najgora sezona u posljednjih dvadeset godina. Lošiji su bili jedino 1997.-98. kada su imali omjer 20-62.

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans 108:96

Lakersi ostvarili petu pobjedu zaredom u posljedoj ovosezonskoj utakmici u Staples Centru. Metta World Peace je odigrao sjajnu utakmicu. To mu je možda i posljednja utakmica u Staples Centre, a imao je 18 poena. Ovu utakmicu su Pelicansi ponovno odigrali bez DeMarcusa Cousinsa i Anthonyja Davisa. Lakersi su u ovom susretu bili bez D’Angela Russella, a ovo im je bila 26. pobjeda u sezoni.

Sacramento Kings – Phoenix Suns 129:104

Ty Lawson je ostvario svoj prvi triple-double u karijeri. Predvodio je Kingse s 22 poena, 12 asistencija i 11 skokova. Odličnu večer je imao i Buddy Hield koji je ubacio rekord karijere 30 poena. Kingsi su na poluvremenu imali prednost od 19 poena. Kingsi su bili raspoloženi. Imali su čak osam igrača s dvoznamenkastim brojkama.