Friday, March 29, 2024

Orlando svladao Indianu, nova velika utakmica Duranta

Košarkaši Orlando Magica priredili su najveće iznenađenje u nedjeljnim utakmicama NBA lige, domaćom pobjedom nad Indiana Pacersima 93:92.

Drugi puta ove sezone Magic je uspio spojiti tri pobjede u nizu. U toj seriji Orlando je u petak na svom parketu s pola koša slavio protiv Oklahoma Cityja, vodeće momčadi Zapadne konferencije, a sada je opet s pola koša dobio i Pacerse, vodeće na Istoku.

Paul George, koji je predvodio Pacerse s 27 koševa, promašio je šut za pobjedu svoje momčadi, nakon što su gosti osvojili loptu koju su domaćini ubacivali sa strane 9 sekundi prije kraja ogleda.

Orlandu je ovo bila peta uzastopna pobjeda u domaćim susretima. Victor Oladipo postigao je 23 koša za domaćine, od čega 13 u zadnjoj četvrtini.

L.A. Clippersi razbili su kod kuće Philadelphiju 123:78. Pobjeda od 45 koševa razlike najveća je u povijesti franšize. Već nakon prve četvrtine su Clippersi imali čak 31 koš prednosti, 46:15.

Blake Griffin ubacio je 26 koševa uz 11 skokova i 6 asistencija za domaćine, Jamal Crawford dodao je 21, dok je DeAndre Jordan uz 10 poena upisao 20 skokova i 4 blokade. U sastav Clippersa vratio se Chris Paul, kojem je to bio prvi nastup nakon više od mjesec dana pauze zbog ozljede ramena. Postigao je 7 koševa uz 8 asistencija u 23 minute igre. Bez njega u momčadi je momčad iz Los Angelesa, koja drži četvrto mjesto na Zapadu (36-18), ostvarila 12 pobjeda i 6 poraza.

Tony Wroten s 21 košem je predvodio 76erse koji su pretrpjeli šesti uzastopni poraz, odnosno 13. u zadnjih 16 utakmica.

Kevin Durant ubacio je 41 koš uz 10 skokova i 9 asistencija u domaćoj pobjedi Oklahoma Cityja protv New Yorka 112:100. Reggie Jackson dodao je 19 poena i šest asistencija, dok je Serge Ibaka ubacio 16 koševa uz devet skokova za Thunder, vodeću momčad Zapada sa 41 pobjedom i 12 poraza.

Kevin Durant je vodeći strijelac lige, te je uvjerljivo dobio osobni duel protiv drugog strijelca u ligi, Carmela Anthonyja, koji je postigao samo 15 koševa za Knickse uz šut 5/19 iz igre. New York je pretrpio četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Joakim Noah ubacio je 20 koševa uz 13 skokova u pobjedi Chicaga nad L.A. Lakersima 92:86. Centar Chris Kaman postigao je 27 koševa za Lakerse, što mu je osobni rekord sezone.

Izdvajamo i petu uzastopnu pobjedu Dallas Mavericksa, koji su slavili kod Bostona 102:91 uz 20 koševa Dirka Nowitzkog. Rajon Rondo u Bostonu je upisao 15 koševa, 12 asistencija i 8 skokova.