Orlando uništio Atlantu, Lakersi na 2-0

Nakon što su prvi krug doigravanja na Istoku NBA lige odradili sa savršenih 4-0 protiv Charlottea, košarkaši Orlanda i dalje djeluju nezaustavljivo i za svoje suparnike nedodirljivo.

U prvoj utakmici konferencijskog polufinala Orlando je Atlantu “zamrznuo” na -43 dopustivši gostujuæoj momèadi deset poena u drugoj i jedanaest u treæoj èetvrtini utakmice koja je završila 114-71.

Samo je jednom kroz klupsku povijest Orlando bio uvjerljiviji kada su utakmice doigravanja u pitanju. Godine 1995. u otvarajuæoj utakmici prvoga kruga svladali su Boston Celticse 124-77.

U utorak su posebno nadahnuti bili Dwight Howard s 21 poenom, 12 uhvaæenih lopti i pet blokada, te Vince Carter koji je ubacio 20 koševa. U pravilno rasporeðenoj minutaži pobjednièke momèadi obojica su odigrala manje od trideset minuta. Atlantu je uèinkom od 12 koševa i sedam skokova predvodio Gruzijac Zaza Pachulia.

Drugu utakmicu serije koja se igra na èetiri pobjede udomaæit æe ponovno Orlando u èetvrtak.

Korak dalje od Orlanda je momèad Los Angeles Lakersa. Branitelji naslova u NBA ligi upisali su i drugu pobjedu u srazu protiv Utah Jazza i sa 2-0 preselili seriju u u Salt Lake City, gdje se u subotu igra treæa utakmica.

U ukupnih 111-103 Kobe Bryant je ugradio 30 poena, a visoka linija momèadi Gasol-Bynum-Odom kombinirano je uz šut 18/24 dodala 50 koševa i 44 skoka.

Paul Millsap postigao je 26 poena i uhvatio 11 lopti u ukupno šesnaestom uzastopnom porazu Jazza u Staples Centeru.