Friday, March 29, 2024

Pacersi bolji od Warriorsi, Hawksi svladali Miami

U ponedjeljak navečer i u noći na utorak odigrano je 10 utakmica najjače košarkaške lige svijeta – NBA lige. Najveće iznenađenje večeri pripremila je Atlanta, koja je bila bolja od aktualnog prvaka Miamija.

Hawksi su iskoristili neigranje Dwyanea Wadea u redovima gostiju, te su u konačnici slavili sa 121:114. Bila je to utakmica u kojoj su obrane igrale sporednu ulogu, pogotovo u prvom poluvremenu koje je pripalo Atlanti s minimalnih 71:70. U nastavku su obje momčadi popravile taj segment svoje igre, no u završnici je obrana domaćina funkcionirala daleko bolje od gostujuće.

Miami je u jednom trenutku poveo sa 107:104, no u naredne je tri i pol minute Atlanta napravila seriju 10-1, koja je, pokazalo se, bila ključna za dobivanje konačnog pobjednika susreta. Paul Millsap predvodio je redove Hawksa s 26 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je kod gostiju, već tradicionalno, LeBron James bio najbolji pojedinac s 30 poena, četiri skoka i šest asistencija. Bio je to već 12. poraz Miamija u ovoj sezoni (29 pobjeda).

Najveći Heatov rival na Istoku, Indiana, je upisao vrijednu gostujuću pobjedu kod Golden State Warriorsa rezultatom 102:94. Pacerse je do pobjede predvodio Paul George s 23 poena, dok su se sa 17, odnosno 14 priključili David West i Lance Stephenson. Indiana je u jednom trenutku imala i 20 poena prednosti, ali su Warriorsi u posljednjim minutama utakmice srezali tu razliku na svega -2. No Indiana se u završnici pribrala, te upisala petu uzastopnu pobjedu na otvaranju niza od pet gostovanja po Zapadnoj obali.

Sjajan derbi Zapada odigran je u Teksasu, gdje je Houston slavio protiv Portlanda sa 126:113. Monstruoznu utakmicu gostujućeg centra LaMarcusa Aldridgea, koji je ubacio 27 poena i upisao 20 skokova, pokvario je Chandler Parsons, koji je s 31 poenom i sedam asistencija predvodio Houston do pobjede. Utakmica je, spomenimo, riješena u prvom poluvremenu, koje je završilo s prednošću Rocketsa 71:56.

Od ostalih utakmica izdvojimo još iznenađujuću pobjedu New Orleansa u gostima kod Memphisa rezultatom 95:92. Bio je to susret u kojem je prekinut niz od pet uzastopnih pobjeda Memphisa, te osam poraza New Orleansa. Grizzliesi su porazom ostali jedina momčad u diviziji Southwest koja unutar iste nema nijednu pobjedu protiv rivala. Memphis je na omjeru 0-10, dok je protiv Pelicansa ove sezone na 0-3. Anthony Davis je predvodio goste do pobjede s 27 poena i 10 skokova.