Wednesday, May 8, 2024

Pacersi izgubili treću zaredom, Dallas umalo prosuo +30

James Harden je ubacio 28 koševa i predvodio košarkaše Houstona do pobjede u derbiju večeri NBA lige. Rocketsi su u svome Toyota Centeru nadigrali Indianu sa 112:86.

Vodeća momčad Istočne konferencije i jedina s osiguranim doigravanjem prvi je put ove sezone izgubila tri utakmice u nizu. S druge strane, Houstonu je ovo četvrta pobjeda zaredom i sada s omjerom 43-19 drži treće mjesto na Zapadu.

Harden je 16 od svojih 28 koševa ubacio u trećoj četvrtini kada se lomila utakmica i kada su Rocketsi prednost od tri koša pretvorili u vodstvo od plus 29. U posljednjoj se četvrtini Harden mogao odmarati, baš kao i Dwight Howard koji je zaključio dvoboj s 15 koševa i sedam skokova. Na drugoj je strani najraspoloženiji bio David West s 15 poena i deset skokova.

Dallas je pobijedio Portland sa 103:98 u utakmici koja je imala vrlo neobičan tijek. Naime, početkom druge četvrtine Mavericksi su vodili s čak 44:14 da bi onda sve prosuli i dopustili gostima da u trećoj dionici povedu sa 69:67. Uspjeli su, međutim, domaći košarkaši skupiti glave i u završnoj četvrtini izboriti pobjedu nakon tri uzastopne izgubljene utakmice. Dirk Nowitzki je s 22 koša bio prvo ime Dallasa, a Blazersima nije pomogla sjajna večer LaMarcusa Aldridgea koji je upisao 30 koševa i 17 skokova.

Dallas je na osmom mjestu Zapada s dvije pobjede više od Memphisa koji je u petak slavio na gostovanju kod Chicaga s 85:77. Grizzliesi su čvrstom obranom slomili Bullse i nanijeli im tek treći poraz u zadnjih 13 utakmica u ligi. Marc Gasol je s 18 poena i deset uhvaćenih lopti bio najistaknutiji pojedinac kod Memphisa.

Spomenimo i da je Denver nadigrao posrnule Los Angeles Lakerse sa 134:126 uz 32 koša i 13 skokova Kennetha Farieda, te 30 koševa i 17 asistencija Tya Lawsona. Lakersima je ovo bio 42. poraz i sada je i matematički jasno da će jedna od najslavnijih momčadi lige završiti sezonu s negativnim omjerom, po prvi put nakon sezone 2004/05.