Pacersi namučili Cavalierse, Antetokounmpo uništio Raptorse, Johnson pogodio sa zvukom sirene

Sinoć su odigrane prve četiri utakmice doigravanja. Pacersi su bili blizu ostvarenja pobjede u gostima, Bucksi su lako pobijedili Raptorse u Torontu, Spursi su se poigrali s Grizzliesima, a Utah je slavila u Los Angelesu.

Cleveland Cavaliers – Indiana Pacers 109:108

Cavaliersi nisu ušli impresivno u playoff, lošom četvrtom četvrtinom su umalo izgubili prednost izgrađenu tijekom tri četvrtine. Indiana jako dobrom košarkom uspjela doći na samo jedan razlike. Zadnji napad su imali Pacersi, Paul George je imao loptu, stigao je double team, a on je nakon toga proslijedio loptu do CJ Milesa koji se oslobodio od Richarda Jeffersona, ali je uz zvuk sirene promašio šut za pobjedu. LeBron James je odigrao svoju 200 utakmicu u doigravanju. Cavsi su četvrtoj četvrtini imali i deset poena razlike, ali Pacersi su pokazali kako će se i njih nešto pitati u ovoj seriji.

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 83:97

Bucksi su u prvoj utakmici playoffa iznenadili Raptorse. Fantastični Giannis Antetokounmpo predvodio je Buckse do pobjede. Imao je 28 poena, osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene. Bucksi su dobro otvorili utakmicu, imali su vodstvo 30:22, u drugoj četvrtini Raptorsi su uspjeli preokrenuti susret. U drugom poluvremenu na teren odlučnija momčad Bucksa koja je Raptorsima dopustila samo 32 poena, a u četvrtoj četvrtini dopustili su domaćinima samo 13 poena. Dobru utakmicu imao je i rookie Malcolm Brogdon koji je ubacio 16 poena. Odličan u reketu je bio i Greg Monroe koji je upisao 14 poena, 15 skokova. Toronto je prošle godine u prvim utakmicama gubio i od Pacersa i Heata, ali u obje serije su se uspjeli vratiti.

Raptors:

DeMar DeRozan (27p, 8sk)

Serge Ibaka (19p, 14sk, 3blk)

Bucks:

Giannis Antetokounmpo (28p, 8sk, 3as, 2ukr)

Malcolm Brogdon (16p, 6sk, 2as)

Greg Monroe (14p, 15sk, 2as)

Khris Middleton (10p, 9as, 2sk)

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 111:82

Spursi su na najbolji mogući način otvorili seriju protiv Memphisa. Visoka pobjeda, a odličnu utakmicu imao je Kawhi Leonard koji je ubacio 32 poena uz šut 11-14. Utakmica nije dobro krenula za Spurse. Memphis je u prvoj četvrtini imao i deset poena razlike, ali na kraju su Spursi uspjeli smanjiti na pet. To je jedina dobra četvrtina koju su odigrali Spursi. U fantastičnoj atmosferi Spursi prvo u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat, a onda su treću četvrtinu pobijedili sa 17 razlike i mogli su lagano privesti susret kraju. Marc Gasol je imao 32 poena, ali imao je samo sedam poena u drugom poluvremenu i osim njega nitko nije bio raspoložen u Grizzliesima. Koliko su dobro Spursi igrali pokazuje i činjenica da je Mike Conley svoj posljednji poen ubacio u drugoj četvrtini 8:40 do kraja. Na kraju je imao 13 poena.

Los Angeles Clippers – Utah Jazz 95:97

Utah je uspjela uzeti pobjedu u gostima. Joe Johnson je pogodio za pobjedu uz zvuk sirene. 13 sekundi je bilo do kraja, gosti nisu zvali timeout neki su odmah išli na poene, Johnson je igrao jedan na jedan s Jamalom Crawfordom i nakon prodora donosi slavlje gostima. Clippersi i Jazzeri su odigrali zanimljivu i neizvjesnu utakmicu, a možemo očekivati da će biti takva cijela serija.