Pacersi svladali i Bullse, Vučević “razbio” Clipperse

Sinoć smo u NBA ligi mogli gledati deset utakmica, a po imenima “najjači” dvoboj bio je onaj između Indiana Pacersa i Chicago Bullsa, dok je opet bilo nekoliko iznenađenja, poput slavlja Orlanda nad L.A. Clippersima.

Pacersi nastavljaju s uvjerljivim igrama i pobjedama. U petom susretu sezone ubilježili su petu pobjedu rezultatom 97:80 protiv Chicago Bullsa. Nakon prvo poluvremena Bullsi su bili u prednosti, no u drugom dijelu susreta samo su Pacersi “postojali” na parketu te su iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih +17. Ponovno je prvo ime kod pobjednika bio Paul George s 21 poenom, dok je David West upisao 17 poena uz 13 skokova.

Poražene Bullse predvodili su Derrick Rose i Luol Deng s po 17 poena, ali obojica su slab šut iz igre (Rose 6/15, Deng 6/16). Ponovno je kod Bullsa bio aktualan problem igre u obrani, što je prošlih sezona bilo jedno od njihov najjačih oružja, no ove sezone nešto ne štima i trener Tom Thibodeau će morati uvesti neke promjene kako bi se stanje za njih popravilo.

Fantastičnom predstavom Nikola Vučević odveo je Orlando Magic do pobjede nad Los Angeles Clippersima rezultatom 98:90. Mogla je pobjeda Orlanda biti i uvjerljivija da nisu treću četvrtinu izgubili rezultatom 32:15, no preostala tri perioda igre otišla su u njihovu korist te su upisali vrijednu pobjedu. Vučević je do kraja utakmice skupio 30 poena i 21 skok i još jednom pokazao da je visoka linija Clippersa JordanGriffin loša kada su u pitanju obrambeni zadaci.

Kod Orlanda su još dobro odigrali Jameer Nelson s 11 poena i 8 asistencija te Arron Afflalo s 11 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok kod Clippersa možemo izdvojiti 23 poena i 13 skokova Blakea Griffina te 18 poena i 10 asistencija Chrisa Paula.

Golden State Warriorsi došli su do četvrte pobjede sezone slavljem protiv Minnesote u gostima 106:93. Warriorsi su nakon prve četvrtine bili u zaostatku, no već od druge su bili u prednosti koji su držali sve do samoga kraja. Sjajan je bio Klay Thompson s 30 postignutih poena, 20 je ubacio Andre Iguodala, a 22, uz 15 skokova, David Lee. Stephen Curry zaustavljen je na samo 5 poena i 7 asistencija, no kada Warriorsi mogu uvjerljivo slaviti i uz njegovu slabiju partiju, to je opasan znak za ostatak lige. Timberwolvese je s 25 poena, 16 skokova i 6 asistencija predvodio Kevin Love, dok je Kevin Martin ubacio 23 poena.

Oklahoma City, predvođena energičnim dvojcem Kevin DurantRussell Westbrook, bez većih se problema obračunala s Dallas Mavericksima i upisala treću pobjedu sezone rezultatom 107:93. U svakoj su četvrtini Thunderi radili prednost i na kraju nisu dopustili Dallasu povratak u igru. Durant je ubacio 23 poena uz 10 asistencija, a Westbrook 22 poena, dok navijače Oklahome može veseliti i konačno dobra utakmica Sergea Ibake koji je postigao 17 poena uz 13 uhvaćenih skokova. Najbolji kod Dallasa bio je Monta Ellis s 20 poena, 17 je ubacio Shawn Marion, a 16 Dirk Nowitzki.

U dvoboju ekipa s po 4 poraza uspješniji su bili Boston Celticsi i rezultatom 97:87 upisali prvu pobjedu sezone nad Utah Jazzerima. Ključ susreta bila je druga četvrtina, koju su Celticsi dobili rezultatom 27:8, a do kraj su Jazzeri samo uspjeli spustiti zaostatak na prihvatljivih 10 poena. Brandon Bass ubacio je 20, a Jeff Green 18 poena za pobjedničku momčad, dok je kod Ute najbolji bio Gordon Hayward s 28 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Neočekivanu pobjedu upisali su New Orleans Pelicansi rezultatom 99:84 na gostovanju kod Memphis Grizzliesa. Pelikani su bolje otvorili susret i već nakon prvih 12 minuta igre imali 15 poena prednost, a tu su razliku uspjeli sačuvati i do samoga kraja. Eric Gordon vodio je Pelicanse s 19 poena, a poen manje upisao je Anthony Davis. Jedina svijetla točka kod Memphisa bio je Mike Conley s 26 poena, dok je Zach Randolph napustio susret nakon samo 8 minuta igre jer mu je žena dobila trudove i odlučilo je otići u bolnicu prisustvovati rođenju svoga sina.