Saturday, April 27, 2024

Pelicansi pregaženi u debiju Cousinsa, Warriorsi zabili 50 poena u četvrtini

Sada počinje prava borba za doigravanje. Iščekivao se i prvi nastup DeMarcusa Cousinsa u dresu Pelicansa. Ubacio je 29 poena, deset skokova, pet dodavanja, četiri blokade i pet ukradenih, ali Rocketsi su jednostavno bili prejaki. Louis Williams je također odigrao svoju prvu utakmicu u dresu Rocketsa i ubacio je sedam trica. LeBron James je imao triple-double u pobjedi Cavsa, Blazersi su odličnom trećom četvrtinom svladali Magic, dok su Pistonsi pobijedili Hornetse u produžetku. Warriorsi su ubacili nevjerojatnih 50 poena u trećoj četvrtini i pobijedili su Clipperse, dok su Sacramento Kingsi pobijedili odmah u prvoj utakmici nakon odlaska Cousinsa.

Orlando Magic – Portland Trail Blazers 103:112

Portland je predvođen Damianom Lillardom uspio doći do pobjede. Fantastični Lillard ubacio je 17 od svoja 33 poena u posljednjoj četvrtini. U četvrtoj četvrtini Blazersi su gubili i do 11 razlike, ali su uspjeli do nadoknaditi. Tu četvrtinu su pobijedili rezultatom 35:18. Pet minuta prije kraja upisali su svoje prvo vodstvo nakon prve četvrtine.

Jusuf Nurkic (12p, 12sk, 5as, 3ukr)

Detroit Pistons – Charlotte Hornets 114:108 (OT)

Pistonsi su gubili i 18 razlike u četvrtoj četvrtini, ali su uspjeli izjednačiti i izboriti produžetke. Četvrtu četvrtinu su pobijedili rezultatom 30:15, a Kentavious Caldwell-Pope je 18 sekundi prije kraja pogodio tricu za izjednačenje. Također je ubacio 11 posljednjih poena Pistonsa u regularnom dijelu. U produžetku Pistonsi nisu nikako gubili.

New Orleans Pelicans – Houston Rockets 99:129

Rocketsi su bez problema nadigrali Pelicanse u prvoj utakmici DeMarcusa Cousinsa u novom dresu. Lou Williams, pojačanje Rocketsa ubacio je sedam trica i ubacio ukupno 27 u svojoj prvoj utakmici za Rocketse. Cousins je imao 27 poena i 14 skokova, ali nisu mogli držati korak sa šuterski raspoloženim Rocketsima koji su ubacili 20 trica. Anthony Davis je imao 29 poena, ali Pelicansi su imali previse izgubljenih lopti.

Pelicans:
Anthony Davis (29p, 9sk)
DeMarcus Cousins (27p, 14sk, 5as, 4blk, 5ukr)

Cleveland Cavaliers – New York Knicks 119:104

LeBron James upisao je svoj 48 triple-double u karijeri i predvodio je Cavalierse do pobjede nad očajnim Knicksima. Ovo mu je bio i šesti triple-double sezone. Carmelo Anthony koji je bi u dosta priča oko razmjene imao je lošu utakmicu. Ubacio je 20 poena, ali uz šut 9 od 25. Nakon lošeg prvog mjeseca, Cavsi su se oporavili i u veljači imaju ukupan omjer 8-1. Zbog ozljede desnog gležnja u drugoj četvrtini, Kristaps Porzingis se nije vraćao u utakmicu.

Cavaliers:
Kyrie Irving (23p, 6as)
Kyle Korver (20p)
LeBron James (18p, 13sk, 15as, 3blk, 6izg)

Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 123:113

Warriorsi su izgledali loše u prvom poluvremenu. Ubacili su 49 poena, dok su Clippersi ubacili 61 poen. Nije dobro izgledalo. Ali onda je uslijedila monstruozna treća četvrtina u kojoj su Warriorsi ubacili nevjerojatnih 50 poena. Ovo je prva utakmica od 25.3.2014. u kojoj je momčad ubacila 50 poena u četvrtini. Posljednji su to uradili Lakersi kada su ubacili 51 poen protiv Knicksa.

Sacramento Kings – Denver Nuggets 116:100

Nakon što su razmijenili DeMarcusa Cousinsa, Willie Cauley-Stein je napokon dočekao svoju pravu priliku s Kingsima. Ubacio je rekord karijere, 29 poena i deset skokova i tako su odmah uzeli pobjedu nakon razmjene Cousinsa. Kingsi su imali dobru drugu četvrtinu u kojoj su stvorili visoku prednost koji nisu nikako ispustili cijelu utakmicu.