Thursday, April 18, 2024

Pelicansi svladali Warriorse, Spursi razbili Oklahomu

Prvi susret večeri donio nam je dvoboj Hawksa i Sunsa u Atlanti; domaća momčad je razbila goste (96:69) i upisala 58. ovosezonsku pobjedu, što im je rekord franšize po broju pobjeda u regularnoj sezoni. Najbolji su za Hawkse sinoć bili Jeff Teague (16 poena), Al Horford (14 poena) i DeMarre Carroll (16 poena).

Važnu pobjedu zabilježila je momčad Miami Heata koji su sinoć kod kuće svladali Charlotte Hornetse (105:100). Momčad s Floride je ovom pobjedom došla na samo pola utakmice zaostatka za osmoplasiranim Celticsima, dok su Hornetsi porazom pali na dvije utakmice zaostatka za osmim mjestom. Goran Dragić (28 poena), Luol Deng (21 poen) i Dwyane Wade (19 poena) su bili najbolji za domaću momčad.

Odličnu utakmicu gledali smo u New Orleansu gdje su domaći Pelicansi svladali Warriorse (103:00). Pelicansi su ovom pobjedom prešli Oklahomu i sada su oni osma momčad Zapada. Izvanredan povratak u drugom poluvremenu vodio je Anthony Davis koji je zabio 29 poena, od toga 23 u zadnje 24 minute. Za Warriorse je najbolji bio Curry s 25 poena i 9 dodavanja.

8. pobjedu zaredom ostvarili su San Antonio Spursi koji su na gostovanju razbili Oklahomu (113:88). Oklahoma je ovim porazom izgubila osmo mjesto Istoka te su trenutno na pola utakmice zaostatka za osmoplasiranim Pelicansima. Za Spurse je najbolji bio Kawhi Leonard (26 poena), a pohvaliti treba i Tima Duncana koji je zabio 12 poena, uz 9 skokova i 4 blokade.

U susretu dvije momčadi koje sigurno neće u doigravanje, Sacramento Kingsi su kod kuće svladali Minnesota Timberwolvese (116:111). Tri igrača Kingsa su pokazali najviše: Omri Casspi (31 poen), Rudy Gay (33 poena, 7 skokova, 5 dodavanja) i Derrick Williams (18 poena, 8 skokova).

U novom dvoboju momčadi iz Los Angelesa, ponovno su bolji bili Clippersi (105:100). Chris Paul (19 poena, 10 dodavanja), J.J. Redick (27 poena) i Blake Griffin (27 poena) su bili najbolji za domaću momčad.