Pobjede i prolaz Indiane, Oklahoma Cityja i LA Clippersa

Domaće momčadi dobile su sve tri odlučujuće, sedme utakmice prvog kruga doigravanja NBA lige u subotnjim ogledima. Prolaz dalje izborili su Indiana u Istočnoj konferenciji, te Oklahoma City i L.A. Clippersi koji će međusobno igrati u polufinalu Zapada.

Indiana Pacersi, vodeća momčad Istočne konferencije u osnovnom dijelu lige, pobijedili su u sedmom ogledu prvog kruga Atlanta Hawkse 92:80, te su s 4-3 u pobjedama prošli u polufinale u kojem ih očekuje Washington.

Hawksi su dvije minute prije kraja prve četvrtine poveli s 23:17, ali su Pacersi okončali tu četvrtinu serijom 7-0 i vodstvom 24:23. Utakmicu su prelomili u periodu od 10 minuta u drugoj i trećoj četvrtini, kada su od zaostatka 34:33 napravili seriju 24-6 i pobjegli na vodstvo 57:40.

Indiana je pobjednički riješila prvu domaću sedmu utakmicu u doigravanju u povijesti kluba. Paul George postigao je 30 koševa za Indianu, što mu je osobni rekord karijere u doigravanju. Imao je 11 skokova. Lance Stephenson ubacio je 19 koševa uz 14 skokova i 5 asistencija.

Atlanta Hawksi su svoju šansu za prolaz propustili u šestom ogledu na svom terenu, u kojem su tri minute prije kraja vodili s 5 koševa prednosti. U sedmoj utakmici su ih predvodili Kyle Korver s 19 poena, Jeff Teague sa 16 i Paul Millsap s 15 uz 17 skokova.

Oklahoma City je pred svojim navijačima riješio seriju protiv Memphisa pobjedom 120:109. Gostujuća momčad, koja je igrala bez najboljeg strijelca, suspendiranog Zacha Randolpha, dobila je prvu četvrtinu 36:27, ali je u nastavku domaćin okrenuo dvoboj u svoju korist. Kevin Durant ubacio je 33 koša uz 8 skokova za Thunder. Pogodio je svih 5 trica koje je šutnuo na utakmici. Russell Westbrook je upisao triple-double učinak, 27 koševa, 10 skokova i 16 asistencija. Marc Gasol bio je najbolji strijelac Memphisa s 24 koša. Mike Conley je dodao 20 uz 9 asistencija.

Oklahoma City će u polufinalu igrati protiv L.A. Clippersa, koji su dobili odlučujući sedmi susret kod kuće protiv Golden Statea 126:121.

Warriorsi su vodili 32:22 nakon prve četvrtine, 64:56 na poluvremenu, a zadnje vodstvo imali su dvije minute i 22 sekunde prije kraja ogleda kada su poveli 109:108. Završnica je pripala Clippersima koje su predvodili Blake Griffin s 24 koša i Chris Paul s 22 uz 14 asistencija. Jamal Crawford također je postigao 22 koša za domaći sastav. Stephen Curry bio je s 33 koša, 5 skokova i 9 asistencija prvo ime Golden Statea.