Poraz Miamija od posljednje momčadi lige, Thunder slavio protiv Netsa

Veliko iznenađenje priredili su sinoć košarkaši Washington Wizardsa, najlošije momčadi NBA lige, pobijedivši u svom Verizon Centeru aktualnog prvaka Miami Heata 105:101.

Do ove utakmice Washington je imao tek jednu pobjedu u 14 odigranih susreta, dok je Heat imao šest uzastopnih pobjeda. Pokazalo se to potpuno nevažnim i Wizardsi su došli do pobjede unatoč prvom triple-double učinku LeBrona Jamesa (26 koševa, 13 skokova i 11 asistencija) u sezoni.

“Čarobnjaci” iz Washingtona imali su vodstvo u svakoj četvrtini, u trećoj i +12. Miami je uspio izjednačiti na 88:88 šest minuta i 48 sekundi prije kraja, ali se potom ukazao Kevin Seraphin i do kraja ubacio osam koševa koji su odveli domaće do senzacionalne pobjede.

Jordan Crawford predvodio je Washington s 22 koša, Seraphin je ubacio 16 koševa uz 10 skokova, dok su dvoznamenkaste učinke po broju koševa ostvarili i A.J. Price (14), Shaun Livingston (13) i Bradley Beal (10).

“Ljudi govore: ‘Nemaju šanse pobijediti ovu utakmic’. Ljudi govore, a mi svi slušamo. Moglo se čuti na ulici i posvuda, a ovim dečkima to smeta. Rekao sam im da jedini ljudi koji misle da imamo šanse smo mi u svlačionici. Tako sam sretan zbog njih”, komentirao je trener Washingtona Randy Wittman nakon druge pobjede u tri posljednje utakmice.

Kod Miamija je Dwyane Wade ubacio 24 koša, a Chris Bosh 20 uz 12 skokova, ali to nije spriječilo četvrti ovosezonski poraz u 16. utakmici.

Memphis Grizzliesi savladali su Phoenix Sunse 108:98 u produžetku nošeni na krilima Zacha Randolpha koji je ostvario učinak sezone upisavši 38 koševa i 22 skoka. Memphis je zaostajao 16 koševa u regularnom dijelu, ali je Rudy Gay košem 16 sekundi prije kraja odveo susret u produžetak, da bi ih potom Randolph odveo do pobjede u dodanom vremenu. Iz igre je gađao 15/22, a imao je sam tek deset skokova manje nego cijela momčad Sunsa zajedno.

Najefikasniji kod Sunsa sa 19 koševa uz 7 asistencija bio je Goran Dragić.

Los Angeles Lakersi deseti su poraz u sezoni u 18. utakmici doživjeli na gostovanju kod Houstona 107:105. Lakerse su pobijedili pričuvni igrači Rocketsa pa je tako Toney Douglas zabio rekordnih u sezoni 22 koša, dok je Greg Smith 13 od svojeg 21 koša (rekord karijere) zabio u posljednjoj četvrtini.

Lakersi su ispustili prednost od 13 koševa u posljednjoj četvrtini iako je Kobe Bryant bio vrlo efikasan. Međutim, za svojih 39 postignutih koševa ispucao je 31 loptu. James Harden imao je kod pobjedničke momčadi double-double učinak od 15 koševa i 10 skokova, dok je kod Lakersa, koji su igrali bez ozlijeđenog Paua Gasola (koljeno), Dwight Howard dodao 16 koševa i 12 skokova.

Oklahoma City slavila je na gostovanju kod Brooklyn Netsa 117:111 nošena standardno ubojitim dvojcem Kevin DurantRussell Westbrook. Durant je susret završio s 32 koša, Westbrook s 25 koševa i 9 asistencija, dok je Serge Ibaka pridodao 18 koševa i 6 skokova. Netsima nije pomogao ni najbolji učinak u sezoni njihovog razigravača Derona Williamsa (33 koša).