Friday, April 26, 2024

Portland bolji od Oklahome, Bucksi razbili Detroit

*** ‘Pacersi’ su odradili dobro prvo poluvrijeme u Bostonu i imali vodstvo prilikom odlaska na odmor, ponajviše zbog lošeg napada ‘Celticsa’ u tom razdoblju i malog broja raspoloženih igrača. Međutim, drugi dio počeo je puno agresivnijim i boljim nastupom ‘zelenih’, te bezidejnošću gostiju i situacija na terenu se okrenula. Kad su ‘Pacersi’ opet zaigrali dobro, razlika je već bila prevelika i uspjeli su samo ublažiti poraz. BOJAN BOGDANOVIĆ ne može biti zadovoljan svojim nastupom. Domaći igrači su ga dobro čuvali, Gordon Hayward je jurio za njim i nije mu bilo lako, a znali su biti i grubi prema njemu kao u ovom slučaju: https://www.youtube.com/watch?v=ufmNfdbOSpo. U redovima ‘Celticsa’ po 20 poena upisali su Kyrie Irving koji je dodao 7 asistencija i 5 skokova, te Marcus Morris. Al Horford bio je na 10 poena i 11 skokova. Kod ‘Pacersa’ Bogdanović je za 35 minuta ubacio 12 poena (4/8 za dva, 0/3 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka i dvije osvojene lopte, a Cory Joseph je dodao 14 poena. (Sportnet)

*** ‘Portland’ je protiv ‘Oklahome’ prekinuo očajan niz od 10 uzastopnih poraza u doigravanju. Domaći su slavili iskoristivši lošu šutersku večer gostiju koji su za tri poena gađali 5/33. S druge strane, ‘Blazersi’ su imali fantastičan ulazak u utakmicu i ‘Thunderu’ je prijetila prava katastrofa. Početkom druge četvrtine bilo je čak 47:28, a napad ‘Blazersa’ funkcionirao je fantastično. Međutim tada su krenule brojne izmjene igrača, a gosti su se polako počeli vraćati, da bi na poluvremenu bilo samo ‘minus šest’. U posljednjoj četvrtini, u nekoliko navrata, bili su na svega jedan posjed zaostatka. Trica Georgea u završnici dovela ih je na 93:92, ali odmah nakon toga s devet metara uzvraća raspoloženi Damian Lillard i ‘Portland’ do kraja susreta više nije ispuštao kontrolu nad rezultatom. Lillard je bio prvo ime susreta s 30 poena (trice 5/11), CJ McCollum dodao je 24 poena i 6 skokova, a Enes Kanter 20 poena i 18 skokova. ‘Oklahomu’ su predvodili Paul George (26p-10s), te Russell Westbrook sa ostvarenim ‘triple-doubleom’ (24p-10s-10a: https://www.youtube.com/watch?v=SH23zn0f9r8). (Sportnet)

*** Od svih uvodnih utakmica prvog kruga doigravanja, najmanje problema imali su ‘Bucksi’ koji su već u prvoj četvrtini (38:18) riješili sve probleme protiv gostiju iz Detroita za koje nije nastupio najbolji igrač Blake Griffin. Konačnih 35 poena razlike, a znalo je biti i 43, sve govori o odnosu snaga na terenu, a ljubitelji košarke mogu se samo nadati kako će otpor ‘Pistonsa’ u sljedećim susretima biti ipak puno žešći. Zahvaljujući činjenici da im je protivnik bio razbijen u najranijoj fazi utakmice, trener domaćih Mike Budenholzer mogao je, više nego je planirao, odmarati glavne igrače pa je Giannis Antetokounmpo za svega 23 minute ubacio 24 poena i uhvatio 17 lopti, čime je bio i prvi strijelac i prvi skakač utakmice, a znao je biti i atraktivan: https://www.youtube.com/watch?v=e7JXv3I3i6A. Gosti su najboljeg pojedinca imali u Lukeu Kennardu (21p, trice 4/5), a u trećoj četvrtini isključen je njihov centar Andre Drummond zbog ovoga: https://www.youtube.com/watch?v=8pLfdWG7roM.

*** Uvjerljivi su u Houstonu bili i ‘Rocketsi’ protiv ‘Jazza’, ali za razliku od ‘Bucksa’, oni su goste iz Salt Lake Cityja definitivno razbili tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili 39:19. Do zadnjeg razdoblja igre ‘Jazz’ je pružao dobar otpor predvođen centrom Rudy Gobertom koji je uz 22 poena skupio i 12 skokova, a realizacija iz igre bila mu je 8/10, dok je bacanja pucao 6/6. Međutim, iako je imao problema sa šutom (11/26), raspoložen za igru bio je i najbolji igrač ‘Raketa’ James Harden koji je susret završio sa 29 poena, 10 asistencija i 8 skokova. Na koje su ga sve načine igrači ‘Jazza’ pokušali čuvati najbolje pokazuje ovaj zanimljiv primjer: https://www.youtube.com/watch?v=TjiU3UZRz_o.