Portland izborio sedmu utakmicu

‘Blazersi’ su u svom Portlandu također uspjeli polufinalnu seriju dovesti do kulminacije. I ovdje će sedmi susret odlučiti o tome koja će se momčad u finalu suprotstaviti ‘Warriorsima’ ili ‘Rocketsima’, a taj će se odigrati u Denveru. Noćas su gosti djelovali bolje na otvaranju utakmice. Rano su poveli sa 10 poena prednosti, a prvu četvrtinu dobili sa 34:26, zahvaljujući Jokiću i Murrayu koji su već tada ubacili po 10 poena. Domaći u drugoj dionici serijom 11:2 dolaze na ‘pola koša’ zaostatka (37:38), da bi nešto kasnije preuzeli i vodstvo s kojim su otišli u svlačionicu na veliki odmor (58:54).

Nakon što su u drugom poluvremenu nakratko izgubili prednost (75:76), ‘Blazersi’ rade novu seriju, ovaj put 12:2 za vodstvo 87:78, što se pokazalo ključnim trenucima utakmice. Naime, do kraja se gosti nisu uspjeli približiti na manje od četiri poena zaostatka.
Sa šest pogođenih trica i ukupno 32 poena Damian Lillard je bio prvo ime ovog susreta, a CJ McCollum je ubacio samo dva poena manje od svog suigrača. Veliku pomoć vodeći tandem ‘Blazersa’ imao je i od Rodneya Hooda (25p), dok su goste predvodili opet sjajni Nikola Jokić (29p-12s-8a, šut 10/15) te Jamal Murray (24p-10s-5a).

PORTLAND – DENVER 119:108 (3-3)